Շրջափակման պատճառով իրարից հեռու գտնվող ընտանիքների անդամներ են դիմել զարգացման և միգրացիայի նախարարություն
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այսօր՝ դեկտեմբերի 19-ին, Արցախի Հանրապետության զարգացման և միգրացիայի նախարարություն է դիմել ևս ութ ընտանիք, որոնց անդամները շրջափակման հետևանքով իրարից հեռու են գտնվում: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է նախարարության տարածած հաղորդագրությունից:
«Նախարարությունում ձևավորված արագ արձագանքման խմբի անդամներն այցելել են վերոհիշյալ ընտանիքներին: Ծանոթանալով նրանց կարիքներին՝ վերջիններիս տրամադրվել է սնունդ և հիգիենայի պարագաներ»,-նշվում է հաղորդագրությունում:

Члены разлученных друг с другом из-за блокады семей обратились в министерство развития и миграции Арцаха
В министерство развития и миграции Республики Арцах 19 декабря обратились еще восемь семей, члены которых разлучены из-за блокады. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства.
«Члены сформированной в министерстве группы быстрого реагирования посетили упомянутые семьи. После ознакомления с потребностями семей им были предоставлены продукты питания и предметы гигиены», - говорится в сообщении.