Հայկական 3 ստարտափ մասնակցում է 500 Global միջազգային աքսելերատորին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական LiveBoard, Text’nPayme և GOTCHA ստարտափները Վրաստանում մասնակցում են 500 Global միջազգային աքսելերացիոն ծրագրին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ 500 Global աքսելերատորը երկշաբաթյա ինտենսիվ ծրագրով նախագծված է խթանել ձեռներեցությունը, օգնել զարգացնել տեխնոլոգիական էկոհամակարգը, կապվել միջազգային ցանցերի հետ և օգնել մասնակից ընկերություններին ներդրումներ ներգրավելու հարցում:
Text'nPayMe-ն թվային ստեղնաշար է, որը բանկերի հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս գումար ուղարկել ցանկացած սոցիալական ցանցում, մեսենջերում, նաև մուտքագրման դաշտ ունեցող ցանկացած այլ հավելվածի միջոցով: Գումար փոխանցելու համար անհրաժեշտ է օգտագործել տեքստային կամ ձայնային համապատասխան հրաման և հաստատել գործարքը:
LiveBoard-ը տրամադրում է բոլորը մեկում հարթակ, որը հատուկ ստեղծված է մանկավարժների համար: Այն թույլ է տալիս առցանց դասավանդման ձևաչափով սովորեցնել և շփվել ուսանողների հետ իրական ժամանակում, ինչպես նաև կազմակերպել նրանց դասավանդման գործընթացը:
GOTCHA-ն համակարգչային տեսողության վրա հիմնված տեխնոլոգիա է, որը հայտնաբերում է թաքնված հույզերը և բացահայտում հնարավոր խաբեության դեպքերը դեմքի մկանային գործողությունների վերլուծության և մարդու դեմքի վարքագծի նույնականացման միջոցով:

3 армянских стартапа участвуют в международном акселераторе 500 Global
Армянские стартапы LiveBoard, Text'nPayme и GOTCHA участвуют в международной акселерационной программе 500 Global в Грузии.
Как сообщает ««Арменпресс», акселератор 500 Global с интенсивной двухнедельной программой призван содействовать развитию предпринимательства, технологической экосистемы, подключению к международным сетям и помощи компаниям-участникам в привлечении инвестиций.
Text'nPayMe - это цифровая клавиатура, которая позволяет клиентам банка отправлять деньги посредством любой социальной сети, мессенджера или любого другого приложения с полем ввода. Для перевода денег необходимо использовать соответствующую текстовую или голосовую команду и подтвердить транзакцию.
LiveBoard предоставляет универсальную платформу, разработанную специально для преподавателей. Она позволяет обучать и общаться с учащимися в режиме реального времени в формате онлайн-обучения, а также организовывать их учебный процесс.
GOTCHA - это технология, основанная на компьютерном зрении, которое обнаруживает скрытые эмоции и выявляет случаи возможного мошенничества с помощью анализа действий мышц лица и поведения человека.