Բաքուն գնում է իրավիճակի աստիճանական սրման և սադրանքի. Արցախի պետնախարար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը մեծացրել է հրադադարի խախտման տրամաչափը հայկական զինված ուժերի նկատմամբ՝ օգտագործելով նաև ականանետեր։ Դա նշանակում է, որ Բաքուն գնում է իրավիճակի աստիճանական սրման և սադրանքի։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
«Ընդգծենք, որ Ադրբեջանն այս գիշեր մեծացրել է հրադադարի խախտման տրամաչափը հայկական զինված ուժերի նկատմամբ՝ այս անգամ օգտագործելով նաև ականանետեր։ Դա նշանակում է, որ Բաքուն գնում է իրավիճակի աստիճանական սրման և սադրանքի Անպատժելիությունը միշտ նոր հանցագործություններ է ծնում»,- գրել է Բեգլարյանը:
Հոկտեմբերի 19-ի լույս 20-ի գիշերը՝ ժամը 00:05-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաեւ ականանետերից, կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:

STEPANAKERT, OCTOBER 20, ARMENPRESS. Azerbaijan is gradually escalating the situation, a senior Artsakh official has warned.
“Note that Azerbaijan tonight increased the caliber of ceasefire violation against Armenian armed forces at this time using also mortars. It means that Baku goes for gradual escalation & provocation of the situation. Impunity always generates new crimes,” the State Minister of Artsakh Artak Beglaryan tweeted, sharing the report of the Armenian Ministry of Defense on the Azeri ceasefire violation at the Armenian border.
During the October 19-20 ceasefire breach, the Azeri forces attacked Armenian military positions with small arms and mortar fire in the eastern direction of the Armenia-Azerbaijan border.