ԱՄՆ ՄԶԳ-ն օգնության փաթեթներ կտրամադրի Վայոց ձորում Ադրբեջանի վերջին հարձակումներից տուժած 1 500 ընտանիքի
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վայոց ձորում Ադրբեջանի վերջին հարձակումներից տուժած 1 500 ընտանիքի ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալությունը կտրամադրի օգնության փաթեթ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի հաղորդագրությամբ տեղեկացրել է ԱՄՆ ՄԶԳ Հայաստանի գրասենյակը:
«ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանի տնօրեն Ջոն Ալելոն առաքելության աշխատակիցների հետ հանգստյան օրերին միացան Արմավիրի զարգացման կենտրոնի թիմին՝ Ադրբեջանի վերջին հարձակումների հետևանքով տեղահանված և տուժած ընտանիքներին օգնության փաթեթներ բաժանելու համար:
Օգնության փաթեթները ներառում են սնունդ, հիգիենայի և անկողնային պարագաներ, ձմեռային վերմակներ։ ԱՄՆ ՄԶԳ թիմը նաև զրուցել է տեղահանված ընտանիքների հետ՝ ավելի լավ հասկանալու նրանց ներկայիս կացության վիճակը և մարտահրավերները»,- հայտնում են ԱՄՆ ՄԶԳ Հայաստանի գրասենյակից:
Նշվում է, որ Արմավիրի զարգացման կենտրոնն իր նախաձեռնությունը սկսել է Վայոց ձորից՝ առավել տուժած մարզից, և առաջիկա շաբաթներին կշարունակի օգնության փաթեթների բաշխումը Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերում ապաստանած տեղահանվածներին։
«ԱՄՆ ՄԶԳ/Հայաստանը շնորհակալ է իր տեղացի գործընկերներին, այդ թվում՝ Վայքի քաղաքապետարանին՝ վերջին հարձակումներից տուժած ընտանիքներին աջակցելու գործում նրանց համագործակցության համար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

USAID to provide aid packages to 1,500 families affected by recent Azerbaijani attacks in Vayots Dzor
YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. The US Agency for International Development will provide an aid package to 1,500 families affected by the recent attacks of Azerbaijan in Vayots Dzor Province of Armenia, ARMENPRESS reports the USAID Armenia office informed on its Facebook page.
“Over the weekend, USAID/Armenia Mission Director John Allelo, along with several more mission employees joined the team at Armavir Development Center to distribute aid packages to families that have been displaced and affected by Azerbaijan's recent attacks.
Aid packages consisted of food, hygiene items, bed linens, and winter blankets. The USAID team also conversed with displaced families to better understand the state of their well-being and personal struggles.
The Armavir Development Center started this initiative in Vayots Dzor, the most affected region, and will continue distribution to displaced people sheltering in Aragatsotn and Armavir regions in the coming weeks.
USAID/Armenia is thankful to its local partners, the municipality of Vayk, for their cooperation in providing support to the families affected by the recent attacks”, reads the message.