Արցախի ԱԳ նախարարը մասնակցել է Մարտունի և Գլենդեյլ քաղաքների միջև բարեկամության հռչակագրի ստորագրման արարողությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը սեպտեմբերի 28-ին հանդիպել է Գլենդեյլի քաղաքապետ Արտաշես Քասախյանի և քաղաքային իշխանության ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Արցախի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, նախարարը մասնակցել է Մարտունի և Գլենդեյլ քաղաքների միջև բարեկամության հռչակագրի ստորագրման հանդիսավոր արարողությանը։
Դավիթ Բաբայանը կարևորել է Մարտունու և Գլենդեյլի միջև համագործակցությունը՝ սոցիալ-տնտեսական, մարդասիրական և բարոյական տեսանկյուններից։ Նախարարը հավելել է, որ Գլենդեյլի հետ փոխգործակցությունը, միանշանակ, դրական ազդեցություն կունենա շրջկենտրոն Մարտունու զարգացման գործում։
Հանդիպմանն ու հռչակագրի ստորագրման արարողությանը մասնակցել են նաև Արցախի ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում Արցախի Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Глава МИД Арцаха участвовал в церемонии подписания Декларации о дружбе между городами Мартуни и Глендейл
28 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян встретился с мэром Глендейла Арташесом Касахяном и представителями городской власти.
Как стало известно «Арменпресс» из сообщения МИД Арцаха, министр принял участие в торжественной церемонии подписания Декларации о дружбе между городами Мартуни и Глендейл.
Давид Бабаян отметил важность сотрудничества между Мартуни и Глендейлом с социально-экономической, гуманитарной и нравственной точек зрения. Министр добавил, что сотрудничество с Глендейлом обязательно окажет положительное влияние на развитие областного центра Мартуни.
Во встрече и церемонии подписания декларации участие приняли и заместитель министра ОНКС Республики Арцах Лерник Ованнисян и постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.