Արցախի նախագահը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմում նահատակվածներին նվիրված հիշատակի միջոցառումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 27-ին մի խումբ բարձրաստիճան պաշտոնյաների ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի Ազատամարտիկների անվան պուրակ, որտեղ ծաղիկներ է խոնարհել 44-օրյա պատերազմում զոհվածների հիշատակին տեղադրված հուշատախտակի մոտ։
Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, նշելով, որ այնուհետև երկրի ղեկավարը հոգևոր դասի առաջնորդությամբ Արցախի Հանրապետության երրորդ նախագահ Բակո Սահակյանի, գործադիր և օրենսդիր մարմինների պատասխանատուների հետ մասնակցել է օրվա խորհրդով կազմակերպված խաչերթին։
Նախագահ Հարությունյանը Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում ներկա է գտնվել 44-օրյա պատերազմին նվիրված «Լուսո խորան» խորագիրը կրող հուշակոթողի բացման ու օրհնության և Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհված ազատամարտիկների հոգեհանգստյան կարգերին, որից հետո զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ է խոնարհել նահատակված հերոսների շիրիմներին։

Президент Арцаха принял участие в памятных мероприятиях, посвященных памяти павших в 44-дневной войне
27 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян в сопровождении должностных лиц посетил сквер Степанакерта Памяти борцов за свободу, где возложил цветы к мемориальной доске в память о погибших в 44-дневной войне.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Аппарате президента Арцаха, отметив, что глава страны вместе с Бако Саакяном, третьим президент Республики Арцах и с другими должностными лицами исполнительной и законодательной власти участвовал и в организованном крестном ходе.
Президент Арутюнян в Степанакертском городском мемориальном комплексе присутствовал и на церемонии открытия и освящения Мемориала «Алтарь света», посвященного 44-дневной войне, и на поминальной службе по душам воинов-освободителей, погибших за защиту Родины, после чего в военном пантеоне возложил цветы к могилам погибших героев.