Չենք հանդուրժելու տարածաշրջանում սահմանների որևէ փոփոխություն. Իրանի ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մոհամմադ Բաղերին հայտարարել է, որ Իրանը չի հանդուրժելու տարածաշրջանում սահմանների որևէ փոփոխություն:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հաղորդում է իրանական IRNA գործակալությունը, Իրանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը նշել է, որ Ադրբեջանին և Հայաստանին կոչ են անում իրենց միջև խնդիրները լուծել խաղաղ ճանապարհով՝ երկխոսության միջոցով: «Մենք հակամարտությունների և պատերազմների չենք ձգտում, սակայն չենք լռում, երբ պետք է դրանց դիմակայել»,- ասել է նա:
Հայկական կողմի զոհերի և անհետ կորածների թիվն այս պահի պաշտոնական տվյալներով 207 է, զոհվել է 3 քաղաքացիական անձ, վիրավորվել է 293 զինծառայող, 7 քաղաքացիական անձ, գերեվարվել է 20 զինծառայող:

Мы не потерпим каких-либо изменений границ в регионе: начальник Генштаба ВС Ирана
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Ирана Мохаммад Багери заявил, что Иран не потерпит никаких изменений границ в регионе.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение иранского агентства ИРНА, начальник Генерального штаба Вооруженных сил Ирана отметил, что они призывают Азербайджан и Армению решить проблемы мирным путем, путем диалога. «Мы не ищем конфликтов и войн, но и не молчим, когда приходится сталкиваться с ними», - заявил он.
По официальным данным, количество жертв и без вести пропавших с армянской стороны достигло 207 человек, убито 3 мирных жителя, ранено 293 военнослужащих, взято в плен 7 мирных жителей и 20 военнослужащих