ԱՄՆ-ն պետք է դադարեցնի Ադրբեջանին ռազմական աջակցությունը. կոնգրեսական
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ կոնգրեսական Ջիմի Գոմեսը դատապարտել է Ադրբեջանի վերջին հարձակումները Հայաստանի վրա՝ շեշտելով, որ ԱՄՆ-ն պետք է համապատասխան քայլեր ձեռնարկի:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ`այս մասին հայտնում է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը:
«Խստորեն դատապարտում եմ Ադրբեջանի վերջին հարձակումները Հայաստանի վրա, այդ թվում՝ անմեղ քաղաքացիների դեմ հարվածները»-նշել է նա:
Ըստ կոնգրեսականի՝ ԱՄՆ Պետդեպարտամենտը կարողացել է արագ գործել՝ միջնորդելով հրադադարի հաստատման համար: Միևնույն ժամանակ, նա ընդգծել է. «Սակայն ԱՄՆ-ն պետք է ձեռնարկի հետագա քայլեր և դադարեցնի Ադրբեջանին ռազմական աջակցությունը»:

США должны прекратить военную поддержку Азербайджана: конгрессмен
Конгрессмен США Джимми Гомес осудил недавние нападения Азербайджана на Армению, подчеркнув, что США должны предпринять соответствующие шаги. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки.
«Я решительно осуждаю недавние нападения Азербайджана на Армению, в том числе нападения на невинных граждан», — отметил Гомес.
По словам конгрессмена, Госдеп США смог действовать быстро, став посредником в достижении перемирия. При этом он подчеркнул: «Однако США должны предпринять дальнейшие шаги и прекратить военную поддержку Азербайджана».