Ադրբեջանի հրետակոծությունից Վերիշենում ենթակառուցվածքներ չեն վնասվել, քաղաքացիական 1 անձ վիրավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սյունիքի մարզի Վերիշեն համայնքում սեպտեմբերի 14֊ի, ժամը 20։00-ից իրավիճակը հանգիստ է, կրակոցներ չեն հնչել։ Մինչդեռ 90-ականներից հետո առաջին անգամ այստեղ 2022 թվականի սեպտեմբերի 12-ի կեսգիշերին արկերի ձայներ լսվեցին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` գյուղ այցելած հայ և արտասահմանցի լրագրողների հետ զրույցում տեղեկացրեց համայնքապետ Արտակ Զադայանը: «Գյուղում ընդհանրապես խուճապ չկա միայն մի քանի ընտանիք, որտեղ մանկահասակ երեխաներ կան, տարհանվել են, մյուսները շարունակում են մնալ գյուղում»,-ընդգծեց համայնքապետը։
Վերիշենում հակառակորդի արձակած հրթիռների հարվածների հետևանքով բնակելի 4 տուն է վնասվել։ Համայնքապետի խոսքով` գյուղից 700-800 մետր հեռավորությամբ էլ հարյուրավոր հրթիռներ են ընկել։ «Երեկ ժամը 15։00-ի հատվածում գյուղում 3 արկ ընկավ, տղերքին օգնելու պահին մեկ քաղաքացիական անձ վիրավորում ստացավ, հիմա հիվանդանոցում է, ոտքին բեկորային վնասվածք է ստացել։ Կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- մանրամասնեց նա։

YEREVAN, SEPTEMBER 15, ARMENPERSS. Starting from 20:00, September 14, the situation in Verishen community of Armenia’s Syunik province is calm, no shots were fired, village leader Artak Zadayan told Armenian and foreign reporters who visited the village.
“There is no panic in the village at all, only some families who have young children have been evacuated, the others continue staying in the village”, he said.
4 residential houses were damaged in the village from the rocket strikes of Azerbaijan. Artak Zadayan said that hundreds of rockets fell 700-800 meters away from the village. “Yesterday, at around 15:00, 3 shells fell in the village, a civilian was wounded while helping the boys, now he is in a hospital, has sustained a shrapnel wound. His life is not in danger”, he said.
No infrastructure has been damaged in the village. No disruptions in electricity, water or gas supply happened in the village.