Ադրբեջանի հրետակոծությունից Վերիշենում ենթակառուցվածքներ չեն վնասվել, քաղաքացիական 1 անձ վիրավորվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սյունիքի մարզի Վերիշեն համայնքում սեպտեմբերի 14֊ի, ժամը 20։00-ից իրավիճակը հանգիստ է, կրակոցներ չեն հնչել։ Մինչդեռ 90-ականներից հետո առաջին անգամ այստեղ 2022 թվականի սեպտեմբերի 12-ի կեսգիշերին արկերի ձայներ լսվեցին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` գյուղ այցելած հայ և արտասահմանցի լրագրողների հետ զրույցում տեղեկացրեց համայնքապետ Արտակ Զադայանը: «Գյուղում ընդհանրապես խուճապ չկա միայն մի քանի ընտանիք, որտեղ մանկահասակ երեխաներ կան, տարհանվել են, մյուսները շարունակում են մնալ գյուղում»,-ընդգծեց համայնքապետը։
Վերիշենում հակառակորդի արձակած հրթիռների հարվածների հետևանքով բնակելի 4 տուն է վնասվել։ Համայնքապետի խոսքով` գյուղից 700-800 մետր հեռավորությամբ էլ հարյուրավոր հրթիռներ են ընկել։ «Երեկ ժամը 15։00-ի հատվածում գյուղում 3 արկ ընկավ, տղերքին օգնելու պահին մեկ քաղաքացիական անձ վիրավորում ստացավ, հիմա հիվանդանոցում է, ոտքին բեկորային վնասվածք է ստացել։ Կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- մանրամասնեց նա։

В результате обстрела Азербайджана в Веришене ранение получил 1 мирный житель
Обстановка в общине Веришен Сюникской области с 20:00 14 сентября спокойная, выстрелов не слышно. Впервые после 90-х годов звуки снарядов здесь раздались в полночь 12 сентября 2022 года.
Как передает «Арменпресс», об этом армянским и иностранным журналистам, приехавшим в село, сообщил глава общины Артак Задаян. «Паники в селе нет, эвакуированы лишь семьи с маленькими детьми, остальные продолжают оставаться в селе», - подчеркнул глава общины.
В результате ракетных обстрелов противника повреждено 4 жилых дома. По словам мэра, сотни ракет упали в 700-800 метрах от села. «Вчера около 15:00 на территорию села упало 3 снаряда, при оказании помощи ребятам был ранен один мирный житель, сейчас он в больнице, получил осколочное ранение ноги. Опасности для жизни нет», - пояснил он.