System of A Down-ը խնդրում է տեղեկացնել աշխարհին Ադրբեջանի հրեշավոր գործողությունների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան System of A Down ռոք խումբն իր թվիթերյան միկրոբլոգում հայտարարություն է տեղադրել, որով խնդրում է աջակցել՝ աշխարհին տեղեկացնելու համար Ադրբեջանի հրեշավոր գործողությունների մասին, որը վայելում են հայերի ցեղասպանություն իրագործած Թուրքիայի հովանավորությունը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտարարության մեջ նշված է, որ իրենք մտահոգված են ժողովրդի անվտանգությամբ:
«Մենք ունենք ընտանիքի անդամներ եւ ընկերներ Հայաստանում, որոնք այժմ վտանգված են: Սա արյունալի հարձակում է Հայաստանի սուվերեն տարածքի վրա»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։
Խումբը հայտարարության մեջ նշել է, որ Ադրբեջանը նպատակ ունի ահաբեկել հայերին և այս ամենը Լեռնային Ղարաբաղի վրա երկու տարի առաջ իրականացրած հարձակումից հետո:

SOAD asks for help in informing the world about evil aggression of Azerbaijan against Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 15, ARMENPRESS. American-Armenian rock band System of A Down (SOAD) issued a statement over the Azerbaijani attacks on Armenia, asking for help in spreading the world about this evil aggression by Azerbaijan, bolstered by Turkey, that committed the genocide of Armenians.
In their statement the SOAD said they “are extremely worried and concerned for the safety of our people and country”.
“We have friends and family in harms way in Armenia right now. It is clearly a deadly attack on the sovereign state of Armenia”, they said.