Արցախի նախագահը զոհված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպմանն անդրադարձել է շփման գծում վերջին սրացումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 15-ին ընդունել է Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատների միության մի խումբ անդամների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են միության գործունեությանն առնչվող հարցեր, բարձրացված հարցերի իրավական կարգավորումների հստակեցման նպատակով ընդգծվել է պետական համապատասխան կառույցների հետ համատեղ աշխատանքի կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում Արայիկ Հարությունյանն անդրադարձել է նաև շփման գծում վերջին սրացումներին և Արցախի Հանրապետություն - Հայաստանի Հանրապետություն այլընտրանքային ճանապարհի խնդրին, նշելով, որ խոսքը նոր միջանցքի մասին է, որի պահպանությունը, համաձայն 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության, իրականացնելու են Արցախում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահները:

President of Artsakh addresses recent escalations
YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan held a meeting with members of the Union of Families of Fallen and Missing Soldiers of the Third Artsakh War, the presidency said in a statement.
Issues pertaining to the activities of the union were discussed and the importance of joint work with relevant government agencies for clarifying legal regulations of raised issues was highlighted.
During the meeting President Harutyunyan addressed the recent escalations on the line of contact and the issue of the alternative road connecting Artsakh with Armenia, noting that the new road will be a new corridor the protection of which will be carried out by the Russian peacekeepers deployed in Artsakh in accordance to the 2020 November 9 statement.