Արցախի նախագահը զոհված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ հանդիպմանն անդրադարձել է շփման գծում վերջին սրացումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 15-ին ընդունել է Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների հարազատների միության մի խումբ անդամների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, քննարկվել են միության գործունեությանն առնչվող հարցեր, բարձրացված հարցերի իրավական կարգավորումների հստակեցման նպատակով ընդգծվել է պետական համապատասխան կառույցների հետ համատեղ աշխատանքի կարևորությունը:
Հանդիպման ընթացքում Արայիկ Հարությունյանն անդրադարձել է նաև շփման գծում վերջին սրացումներին և Արցախի Հանրապետություն - Հայաստանի Հանրապետություն այլընտրանքային ճանապարհի խնդրին, նշելով, որ խոսքը նոր միջանցքի մասին է, որի պահպանությունը, համաձայն 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության, իրականացնելու են Արցախում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահները:

Президент Арцаха встретился с родными погибших и без вести пропавших военнослужащих
15 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял группу членов Союза родственников воинов, погибших и без вести пропавших в дни третьей Арцахской войны.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате президента, были обсуждены вопросы, связанные с деятельностью союза, подчеркнута важность совместной работы с соответствующими государственными структурами для уточнения правового регулирования поднимаемых ими вопросов.
В ходе встречи Араик Арутюнян коснулся также недавней эскалации на линии соприкосновения и вопроса об альтернативной дороге Республика Арцах - Республика Армения, отметив, что речь идет о новом коридоре, охрана которого, согласно трехстороннему заявлению от 9 ноября 2020 года будет осуществляться российскими миротворцами, дислоцированными в Арцахе.