Միրզոյանը Կասպրչիկի հետ հանդիպմանը դատապարտել է եռակողմ հայտարարությունների կամայական մեկնաբանության, իրավիճակի ապակայունացման Ադրբեջանի փորձը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 3-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին հայտնում են ԱԳՆ-ից, Արարատ Միրզոյանն Անջեյ Կասպրչիկին է ներկայացրել վերջին օրերի ընթացքում տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգային իրավիճակը։
Նախարար Միրզոյանը դատապարտել է եռակողմ հայտարարությունների կամայական մեկնաբանության և իրավիճակի ապակայունացման ադրբեջանական փորձերը՝ ընդգծելով միջազգային հանրության՝ մասնավորապես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետությունների կողմից իրավիճակի հասցեական գնահատականների կարևորությունը։
Վերահաստատվել է հայկական կողմի կառուցողական դիրքորոշումն՝ ուղղված Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանը, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ հանգուցալուծմանը։

At meeting with Personal Representative of OSCE CiO, Armenian FM condemns Azeri attempts to destabilize situation
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. On August 3, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan received the personal representative of the OSCE Chairman-in-Office Andrzej Kasprzyk, the foreign ministry said in a press release.
Ararat Mirzoyan presented to Andrzej Kasprzyk the security situation that unfolded in the region during the last few days.
Minister Mirzoyan condemned the arbitrary interpretation of trilateral statements and attempts to destabilize the situation by Azerbaijan, stressing the importance of the targeted assessments of the situation by the international community and, particularly, by the OSCE Minsk Group co-chairing countries. The constructive position of the Armenian side aimed at the normalisation of relations between Armenia and Azerbaijan and the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict was reiterated.