ԱԺ-ում Կարեն Սարուխանյանը կփոխարինի Արթուր Դավթյանին
ԳՅՈՒՄՐԻ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի նախկին մարզպետ Կարեն Սարուխանյանը Ազգային Ժողովում կփոխարինի ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արթուր Դավթյանին, ով նշանակվել է Վճռաբեկ դատարանի հակակոռուպցիոն պալատի քաղաքացիական գործերի քննության դատական կազմի դատավոր և վայր դրել մանդատը։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Կարեն Սարուխանյանը հաստատեց, որ կվերցնի մանդատը: «Կաշխատեմ հիմնականում մեր՝ Շիրակի մարզի ու մարզի բնակիչների համար ու կփորձեմ բոլորին հնարավորինս օգտակար լինել»,-հավելեց նա:
Կարեն Սարուխանյանը մի շարք պաշտոններ է զբաղեցրել. եղել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ (2021 սեպտեմբեր - դեկտեմբեր), 2018-ի հունիսից 2019-ի հունվարը եղել է ՀՀ Շիրակի մարզպետ, 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի ցուցակով։ 2021 թ. ընտրվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության` Գյումրու տարածքային խորհրդի նախագահ։

Карен Саруханян заменит в Национальном Собрании депутата фракции “Гражданский договор” Артура Давтяна
Экс-губернатор Ширакской области Карен Саруханян заменит в Национальном Собрании депутата фракции “Гражданский договор” Артура Давтяна, который назначен на должность судьи Судейской коллегии по гражданским делам Антикоррупционной палаты Кассационного суда.
В беседе с Арменпресс Карен Саруханян подтвердил, что примет мандат, подчеркнув, что своей деятельностью будет помогать жителям Ширакской области и постарается быть максимально полезным для всех.
Карен Саруханян занимал ряд должностей: был заместителем министра по чрезвычайным ситуациям (сентябрь-декабрь 2021 г.), с июня 2018 г. по январь 2019 г. был губернатором Ширакской области, 9 декабря 2018 г. избран депутатом Национального Собрания от блока “Мой шаг”. В 2021 году был избран председателем территориального совета Гюмри партии “Гражданский договор”.