Ծրագրավորման և դիզայնի ամառային դպրոց՝ 8-16 տարեկան երեխաների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնը (AITC) հայտարարում է «Ծրագրավորման և դիզայնի ամառային դպրոց»՝ նախատեսված 8-16 տարեկան երեխաների համար։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունից:
Ծրագրի նպատակն է կարճ ժամանակահատվածում երեխաներին տրամադրել ոլորտային հիմնական և բազային գիտելիքները, մասնագիտության ընտրության հարցում կողմնորոշել ու ուղղորդել մասնակիցներին՝ ընդլայնելով տրամաբանությունն ու ստեղծագործական միտքը։
Ծրագրի ընթացքում, բացի ծրագրավորման և դիզայնի դասընթացներից, օրն էլ ավելի հագեցած դարձնելու համար երեխաներն ունենալու են նաև «soft training»-ներ, խաղեր, այցելություններ ՏՏ և դիզայնի ընկերություններ։

Летняя школа программирования и дизайна для детей от 8 до 16 лет
Армяно-индийский центр превосходства в области ИКТ (AITC) объявляет о Летней школе программирования и дизайна для детей от 8 до 16 лет. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве образования, науки, культуры и спорта РА.
Цель программы - в течение небольшого времени дать детям базовые знания в области ИКТ, сориентировать и направить участников в выборе профессии, расширяя их логику и творческое мышление.
В рамках программы, помимо курсов по программированию и дизайну, чтобы сделать дни более насыщенными, для детей предусмотрены «soft training», игры, визиты в ИТ-дизайнерские компании