Հակառակորդի կողմից զինծառայող Դավիթ Վարդանյանի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի զինված ուժերի մարտական դիրքից արձակված կրակոցիցզինծառայող Դավիթ Վարդանյանի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Քննչական կոմիտեից:
2022թ. մայիսի 28-ին ժամը 10:40-ի սահմաններում ՀՀ ՊՆ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Դավիթ Վահանի Վարդանյանը մարտական հերթապահություն իրականացնելու ընթացքում հակառակորդի դիպուկահարի արձակած կրակոցների հետևանքով ձախ ոտքի աճուկային շրջանում ստացել է հրազենագնդակային վիրավորում և տեղափոխվել Կապանի բժշկական կենտրոն, որտեղ 2022թ. մայիս 29-ին ժամը 03:47-ին, արձանագրվել է նրա կենսաբանական մահը:

Возбуждено уголовное дело по факту убийства со стороны противника военнослужащего Давида Варданяна
Возбуждено уголовное дело по факту убийства военнослужащего Давида Варданяна выстрелом, произведенным с боевой позиции ВС Азербайджана. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Следственный комитет РА.
28-го мая 2022 г., около 10:40, военнослужащий срочной службы воинской части N Министерства обороны РА рядовой Давид Ваганович Варданян в ходе боевого дежурства, в результате выстрела снайпера со стороны противника, получил огнестрельное ранение в паховую область левой ноги. Он был доставлен в Медицинский центр Капана. 29 мая в 03:47 была зафиксирована его биологическая смерть.