Ընդդիմությունը հանրապետության առանձին հատվածներում շարունակում է ակցիաները և իրազեկման արշավները
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ընդդիմության ներկայացուցիչները հանրապետության առանձին հատվածներում մայիսի 7-ին շարունակում են ակցիաները և իրազեկման արշավները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդդիմության ներկայացուցիչները ավտոշարասյունով մեկնել են Վանաձոր: Ավտոշարասյան մասնակիցները կանգ են առել Ապարանում, Սպիտակում, այլ քաղաքներում ու բնակավայրերում, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ, ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը մոտեցել է իրենց դիմավորող քաղաքացիներին:
Նա ներկայացրել է երկրում ստեղծված իրավիճակը, իշխանությանն ուղղված իրենց պահանջները, արտաքին քաղաքականության և այլ հարցերում դժգոհություններն ու մտահոգությունները: Մինչ ընդդիմադիրների մի հատվածը ավտոշարասյունով մարզերում է, այդ ընթացքում Երևանի փողոցներում անցկացվում է երթ կանանց մասնակցությամբ:

Оппозиция продолжает акции по информированию в отдельных районах республики
Представители оппозиции в отдельных частях республики 7 мая продолжают акции и кампании по информированию.
Как передаетАрменпресс, представители оппозиции отправились в Ванадзор. Участники кампании остановились в Апаране, Спитаке, других городах и населенных пунктах, представитель Верховного органа АРФД Армении, вице-спикер НС Ишхан Сагателян подошел к встречающим их гражданам.
Он представил сложившуюся в стране ситуацию, свои требования к властям, недовольство и опасения по поводу внешней политики и других вопросов. В то время как часть оппозиционеров находится в областях с кортежем, на улицах Еревана проходит шествие с участием женщин.