Խաղաղապահների հետ բանակցությունների արդյունքներով Ադրբեջանը հետ է քաշել իր ստորաբաժանումները Փառուխ գյուղից․ ՌԴ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ բանակցությունների արդյունքում ադրբեջանական կողմը հետ է քաշել իր ստորաբաժանումները Արցախի Փառուխ գյուղից։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ ՊՆ-ն այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել։ «Անցկացված բանակցությունների արդյունքներով ադրբեջանական կողմն իր ստորաբաժանումները հետ է քաշել Փառուխ բնակավայրից»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Նաև նշվում է, որ Ադրբեջանական կողմը երկու անգամ խախտել է հրադադարը Ասկերանի շրջանում։ «Փոխհրաձգության հետևանքով երկու կողմերն ունեն երկուական վիրավոր։ Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտը՝ կոնֆլիկտի կողմերի ներկայացուցիչների հետ փոխգործակցությամբ կայունացրել է իրավիճակը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

YEREVAN, MARCH 27, ARMENPRESS. The Russian Ministry of Defense said that the Azerbaijani military pulled back its troops from the village of Parukh in Artsakh as a result of negotiations with Russian peacekeepers.
“As a result of negotiations the Azerbaijani side pulled back its units from the Parukh settlement,” the Russian Ministry of Defense said.
The Russian Ministry of Defense also accused Azerbaijan of violating the ceasefire again in Askeran region. “Two people from each side were wounded in the shootout.The Russian peacekeeping contingent stabilized the situation in cooperation with the representatives of the parties to the conflict.”
On March 24-25 the Azerbaijani troops attacked Artsakh military positions and invaded the Parukh village. Azeri drone strikes killed 3 Artsakh troops and wounded 15 others.