Բավրայի մոտ նոր երկրաշարժ է գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցը փետրվարի 14-ին, տեղական ժամանակով ժամը 21:03-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը` 17:03-ին) գրանցել է հյուսիսային լայնության 41.15⁰ և արևելյան երկայնության 43.96⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտի` Բավրա բնակավայրից 13 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.0 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 4 բալ:
Ըստ աղբյուրի՝ երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Մեծ Սեպասար և Սարագյուղ գյուղերում` 3 բալ ուժգնությամբ:

YEREVAN, FEBRUARY 14, ARMENPRESS. On February 14, at 21:03 local time (17:03 GMT), the seismological network of the Territorial Seismic Protection Service of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Armenia registered an earthquake of magnitude 3.0, near Armenia-Georgia border, 13 km northeast of the village of Bavra. The epicenter of the earthquake was at a depth of 10 km.
The earthquake was felt in the villages of Mets Sepasar and Saragyugh of the Shirak region.
Hours earlier, a 3.2 magnitude earquake was registered 15 km east of the village of Bavra. The epicenter of the earthquake was at a depth of 10 km.