Սեդրակ Թևոնյանը նշանակվեց Արարատի, իսկ Սերգեյ Մովսիսյանը՝ Արագածոտնի մարզպետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության որոշմամբ Սերգեյ Մովսիսյանը նշանակվեց Արագածոտնի, իսկ Սեդրակ Թևոնյանը՝ Արարատի մարզպետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նոր մարզպետեր նշանակելու որոշումներն ընդունվեցին կառավարության հունվարի 13-ի նիստում:
Արագածոտնի նորանշանակ մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը շնորհակալություն հայտնեց ՀՀ վարչապետին վստահության համար և հավաստիացրեց, որ անելու է ամեն ինչ, որպեսզի արդարացնի սպասելիքները:
Արարատի նորանշանակ մարզպետ Սեդրակ Թևոնյանն էլ իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց վստահության համար: «Համոզված եմ, որ մեր համատեղ աշխատանքի շնորհիվ արդարացնելու ենք մեր ժողովրդի բոլոր սպասելիքները»,- ասաց Թևոնյանը:
Մինչ նոր նշանակումները ՀՀ կառավարության որոշմամբ Ռազմիկ Պետրոսյանն ազատվել էր Արագածոտնի մարզպետի պաշտոնից, իսկ Ռազմիկ Թևոնյանն՝ Արարատի մարզպետի պաշտոնից:

Седрак Тевонян назначен губернатором Арарата, а Сергей Мовсисян - Арагацнота
Решением правительства Сергей Мовсисян был назначен губернатором Арагацотна, а Седрак Тевонян - губернатором Арарата. Как передает «Арменпресс», решения о назначении губернаторов были приняты на заседании правительства 13 января.
Сергей Мовсисян поблагодарил премьер-министра РА за оказанное доверие и заверил, что сделает все, чтобы оправдать его ожидания.
Седрак Тевонян также выразил благодарность за оказанное доверие и сказал: «Я убежден, что нашей совместной работой мы оправдаем все ожидания нашего народа», - сказал Тевонян.
Размик Петросян был освобожден с должности губернатора Арагацотна, Размик Тевонян – с должности губернатора Арарата.