Կառավարության նիստի մասնակիցները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած նահատակների հիշատակը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կառավարության նիստը մեկնարկեց մեկ րոպե լռությամբ՝ ի հիշատակ Հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած նահատակների: Կառավարության նիստի մեկնարկին նման առաջարկով հանդես եկավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Արտաքին միջավայրում մենք շատ լուրջ խնդիրներ ունեցանք և շարունակում ենք ունենալ: 2021 թվականի մայիսից սկսած Սոթք-Խոզնավար հատվածում ադրբեջանական զինված ուժերի ներխուժման փաստը, դրա հետևանքները, նաև նոյեմբերի 16-ին տեղի ունեցած միջադեպն ավելի են ընդգծում անվտանգային միջավայրում մեր ունեցած խնդիրները: Ես առաջարկում եմ, որ մենք հիմա մեկ րոպե լռությամբ հոտնկայս հարգենք 2021 թվականին և նախկինում Հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած նահատակների հիշատակը»,- նշեց վարչապետը:

Cabinet members hold moment of silence in honor of fallen troops
YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan proposed Cabinet members at the December 30 Cabinet meeting to observe a moment of silence in honor of the fallen troops.
“We’ve had and continue having very serious problems in the external environment. Since May 2021, the fact of the Azerbaijani military invasion in the Sotk-Khoznavar section, its consequences and the November 16 incident are further underscoring our problems in the security environment. I am proposing that now we observe a moment of silence and honor the memory of those who sacrificed their lives for our country in 2021 and in the past,” PM Pashinyan said.