Հաստատվեց Երևան քաղաքի զարգացման 2022 թվականի ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ավագանին հաստատեց Երևան քաղաքի զարգացման 2022 թվականի ծրագիրը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Երևան քաղաքի զարգացման 2022 թվականին ծրագրում ներկայացված է 25 հիմնախնդիր և առաջնահերթություն:
Երևանի զարգացման 2022 թվականի ծրագիրը նպատակ ունի ապահովել բնակչության կենսական շահերը և բարեկեցությունը՝ երաշխավորելով երևանցիների կյանքի որակի բարելավումը։ Երևանը պետք է լինի մաքուր, կանաչ ու բարեկարգ, աշխատանքի և կարգուկանոնի, հարմարավետ, ավանդույթների և ապագայի քաղաք, որտեղ ապահովված կլինի հասարակության յուրաքանչյուր անդամի անվտանգ և արժանավայել կյանքը, ինքնաարտահայտման հնարավորությունը, բավարարված կլինեն սոցիալական ապահովության կարիք ունեցող քաղաքացիների նվազագույն անհրաժեշտ կարիքները։ Զարգացման ծրագրի իրականացման գրավականը հանդիսանում է քաղաքացիների վստահությունը վայելող և արդյունավետ գործող քաղաքային իշխանությունը, ինչպես նաև Երևանի ավագանին, որոնք հիմնված են՝ հարգելու իրավունքները և ազատությունները, ինչպես նաև քաղաքացիական հասարակությանն ակտիվ երկխոսության միջոցով կառավարման գործընթացներին մասնակից դարձնելը։ Ծրագիրը ներկայացնում է Երևան քաղաքի ընդհանուր վիճակի բնութագիրը, քաղաքային տնտեսության առանձին բնագավառներում և վարչական շրջաններում առկա հիմնախնդիրները, ինչպես նաև 2022 թվականին նախատեսված միջոցառումները՝ հիմք ընդունելով Երևանի զարգացման 2018- 2023թթ. հնգամյա ծրագիրը:

Утверждена программа развития Еревана на 2022 год
Совет старейшин Еревана утвердил программу развития города Еревана на 2022 год. Как передает «Арменпресс», программа развития Еревана на 2022 год включает 25 основных вопросов и приоритетов.
Программа развития Еревана на 2022 год преследует цель обеспечить жизненные интересы и благосостояние населения, гарантируя улучшение качества жизни ереванцев. Ереван должен быть чистым, зеленым и хорошо организованным, городом работы, порядка, комфорта, традиций, будущего, в котором каждому члену общества будет предоставлена безопасная и достойная жизнь, возможность самовыражения, будут удовлетворены минимальные потребности граждан, нуждающихся в социальной защите. Гарантией реализации программы развития является эффективно функционирующая городская администрация, пользующаяся доверием граждан, а также Совет старейшин Еревана, уважающий права и свободы, а также вовлечение гражданского общества в процессы управления путем активного диалога. Программа представляет собой описание общего состояния города Еревана, существующих проблем в отдельных сферах городского хозяйства, в административных районах, а также меры, предусмотренные в 2022 году в соответствии с Планом развития Еревана на 2018-2023 годы.