Հայաստանը 200 հազար դեղաչափ Pfizer պատվաստանյութ ձեռք կբերի
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը Pfizer պատվաստանյութի ձեռքբերման համար հատկացրել է 1.2 միլիարդ դրամ:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Կառավարության նիստին այս մասին ասաց Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ նշելով, որ Pfizer պատվաստանյութի հետ կապված եղել է բավականին երկար և ստուգող գործընթաց:
«Բոլոր այս գործընթացներն ավարտին են մոտեցել: Կառավարությունը այսօր գումար հատկացրեց 200 հազար դեղաչափ Pfizer պատվաստանյութի ձեռքբերման համար: Հաջորդիվ նաև ունենք նվիրատվության խոստումներ և ակնկալում ենք, որ բացի այս 200 հազար դեղաչափից, որպես նվիրատվություն կստանանք նոր խմբաքանակներ»,- ասաց Ավանեսյանը:

COVID-19: Armenia to acquire 200,000 doses of Pfizer vaccine
YEREVAN, DECEMBER 23, ARMENPRESS. The government of Armenia provided 1,2 billion drams for the purchase of Pfizer vaccine against COVID-19.
During today’s Cabinet meeting Minister of Healthcare Anahit Avanesyan said that there has been quite a long and checking process for acquiring the Pfizer vaccine.
“All these processes have been completed. Today the government provided funds for the purchase of 200,000 doses of Pfizer vaccine. We also have promises for donation and expect that in addition to these 200,000 doses, we will get new batches as a donation”, the minister said.