ՊՆ-ն երեք ամիս ժամկետով պահեստազորայինների մասնակցությամբ վարժական հավաքներ կանցկացնի
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտպանության նախարարությունը երեք ամիս ժամկետով պահեստազորայինների վարժական հավաքներ անցկացնելու մասին ՀՀ կառավարության որոշման նախագիծ է հրապարակել: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական կայքից:
Ըստ որոշման նախագծի` վարժանքները կանցկացվեն հունվարի 15-ից ապրիլի 15-ը: Վարժական հավաքներին կներգրավվեն մինչև 65 քաղաքացի, որոնցից 20-ը` բժշկական մասնագիտություններ ունեցող սպայական և 45-ը՝ ինժեներական մասնագիտություններ ունեցող շարքային և կրտսեր ենթասպայական կազմերի պահեստազորայիններ:
Վարժական հավաքների ապահովման համար, երեք ամիս ժամկետով, 2022 թվականի հունվարի 15-ից մինչև ապրիլի 15-ը, ռազմատրանսպորտային պարտականություններ ունեցող մարմիններից կներգրավվեն մինչև 45 միավոր տրանսպորտային միջոցներ:

Министерство обороны Армении проведет трехмесячные учебно-тренировочные сборы для резервистов
Министерство обороны опубликовало проект постановления правительства РА о проведении сборов для резервистов сроком на три месяца. «Арменпресс» передает сообщение с единого сайта проектов правовых актов.
Согласно проекту решения, учения пройдут с 15 января по 15 апреля. В сборы будут вовлечены до 65 граждан, из которых 20 - офицерами с медицинскими специальностями, 45 - резервисты рядового унтер-офицерского состава с инженерными специальностями.
Для сборов с 15 января по 15 апреля 2022 года будет задействовано до 45 единиц техники военно-транспортного назначения.Читайте на: Հայերեն