ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի (ՀՀՀ) Ամենամյա հեռուստամարաթոնն այս տարի անցկացվելու է նոր ձևաչափով: Հայաստանում այն կհեռարձակվի նոյեմբերի 25-ին, տեղական ժամանակով 18:00-ին Հանրային հեռուստատեսության եթերով և կտևի շուրջ 3 ժամ, որի ընթացքում հենց Հիմնադրամի թիմը կներկայացնի 2020-21 թվականներին իրականացված լայնածավալ ծրագրերը Հայաստանում և Արցախում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարությամբ տեղեկացրել է ՀՀՀ գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանը։
«Հեռուստամարաթոնն ուղիղ հեռարձակմամբ կցուցադրվի նաև Հանրային հեռուստաընկերության կայքէջում: Ավելի ուշ այն նույնպես կհեռարձակվի արբանյակային կապով, իսկ նոյեմբերի 25-ից հետո հասանելի կլինի նաև Հիմնադրամի կայքէջում:
Հավատարիմ մնալով ավանդույթներին՝ 24-րդ Հեռուստամարաթոնը կանցկացվի նաև Լոս Անջելեսում, տեղական ժամանակով 16:00-ին:
Լիահույս ենք, որ կկարողանաք միանալ մեզ և տեսնել, թե ինչպես են Հիմնադրամի շնորհիվ բարելավվել մեր հազարավոր հայրենակիցների կյանքերը»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Հայկակ Արշամյանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի անունից նաև շնորհակալություն է հայտնել յուրաքանչյուրին ներդրած ջանքերի և հայրենիքին ցուցաբերած շարունակական աջակցության համար:«Արցախում և Հայաստանում իրականացվել են ռազմավարական նշանակություն ունեցող մեծածավալ ծրագրեր, ինչը հնարավոր է դարձել միայն ձեր՝ մեր աշխարհասփյուռ աջակիցների ջանքերի և հայրենիքի հանդեպ անմնացորդ նվիրումի շնորհիվ»,- ընդգծել է նա:

Ежегодный телемарафон Всеармянского фонда «Айастан» в этом году пройдет в новом формате. Он будет транслироваться в Армении 25 ноября в 18:00 по местному времени по Общественному телевидению в течение примерно 3 часов, в течение которых команда фонда представит масштабные программы, реализуемые в Армении и Арцахе в 2020-2021 годах.
Как сообщает Арменпресс, oб этом сообщил исполнительный директор фонда Айкак Аршамян.
«Телемарафон будет транслироваться в прямом эфире на сайте Общественного телевидения. Позже он также будет транслироваться по спутниковому телевидению, а после 25 ноября будет доступен на сайте фонда.
По традиции 24-й телемарафон пройдет в Лос-Анджелесе в 16:00 по местному времени.
Надеемся, что вы сможете присоединиться к нам, чтобы увидеть, как жизнь тысяч наших соотечественников улучшилась благодаря Фонду», - говорится в заявлении.
Айкак Аршамян от имени Всеармянского фонда «Айастан» также поблагодарил всех за их усилия и неизменную поддержку Родины. «В Арцахе и Армении реализованы масштабные программы стратегического значения, которые стали возможны только благодаря усилиям ваших соотечественников во всем мире и их непоколебимой преданности Родине», - сказал он.