Փաշինյանը վստահեցնում է՝ գերիների վերադարձի ուղղությամբ ամեն օր կատարվում է աշխատանք
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅՄԵԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վստահեցնում է, որ պետությունը գերիների վերադարձի ուղղությամբ ամեն օր կատարում է աշխատանք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին ասաց Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում:
«Մենք պետք է անհոգնել աշխատենք՝ օր առաջ մեր եղբայրներին վերադարձնելու ուղղությամբ: Եվ մենք այդպես էլ անում ենք: Ամեն օր այդ ուղղությամբ կատարվում է աշխատանք: Այո, պետք է արձանագրենք, որ այդ աշխատանքն արվում է ի հեճուկս 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության»,-ասաց վարչապետը:
Նա շեշտեց՝ պետք է աշխատեն միջազգային գործընկերների, միջազգային հանրության հետ, նաև Ադրբեջանի հետ պետք է աշխատանք տարվի, որ այդ խնդիրն օր առաջ, րոպե առաջ լուծվի:
Ադրբեջանը, չնայած նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ ստանձնած պարտավորությանը, հրաժարվում է վերադարձնել բոլոր հայ գերիներին:

Pashinyan assures daily work being done for return of Armenian captives from Azerbaijan
YEREVAN, NOVEMBER 7, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan assures that the government is taking daily actions for the return of the Armenian captives from Azerbaijan.
“We must work tirelessly for the quick return of our brothers. And we do so. Work is being done on this direction every day”, he said in an interview to Public TV.
Pashinyan said that work needs to be done with the international partners, the international community and also with Azerbaijan for this issue to be solved as soon as possible.
Despite the commitments assumed by the 2020 November 9 statement on the ceasefire in Nagorno Karabakh, Azerbaijan still refuses to return all Armenian captives.