Դեկտեմբերի 1-ից ՊՇՌ թեստի բացասական պատասխանը պետք է ներկայացվի 7 օրը մեկ. Անահիտ Ավանեսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում դեկտեմբերի 1-ից աշխատավայրում ՊՇՌ թեստի բացասական պատասխան ներկայացնելու պարբերականությունը կկրճատվի մեկ շաբաթով. չպատվաստված աշխատակիցները 14 օրը մեկ ՊՇՌ թեստի պատասխան ներկայացնելու փոխարեն ստիպված կլինեն այն ներկայացնել 7 օրը մեկ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Այսօր շրջանառվելու է հրամանի փոփոխության նախագիծ: Մենք առաջարկելու ենք, որ դեկտեմբերի 1-ից աշխատատեղերում ներկայացվող թեստերի բացասական պատասխանի համար 14-օրյա ժամկետը փոխվի և դառնա 7-օրյա»,- ասաց նախարարը:

С 1 декабря отрицательный результат теста ПЦР должен представляться раз в 7 дней: Анаит Аванесян
С 1 декабря отрицательный результат теста ПЦР на рабочем месте должен представляться раз в 7 дней, периодичность сдачи теста увеличится на одну неделю - каждые 7 дней вместо 14.
Как передает «Арменпресс», об этом после заседания правительства журналистам сообщила министр здравоохранения РА Анаит Аванесян.
«Проект поправки к приказу будет распространен сегодня. Предлагается с 1 декабря 14-дневный период сдачи теста для представления на рабочем месте отрицательного результата сократить до 7 дней», - сказала министр.