Դեկտեմբերի 1-ից ՊՇՌ թեստի բացասական պատասխանը պետք է ներկայացվի 7 օրը մեկ. Անահիտ Ավանեսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում դեկտեմբերի 1-ից աշխատավայրում ՊՇՌ թեստի բացասական պատասխան ներկայացնելու պարբերականությունը կկրճատվի մեկ շաբաթով. չպատվաստված աշխատակիցները 14 օրը մեկ ՊՇՌ թեստի պատասխան ներկայացնելու փոխարեն ստիպված կլինեն այն ներկայացնել 7 օրը մեկ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Այսօր շրջանառվելու է հրամանի փոփոխության նախագիծ: Մենք առաջարկելու ենք, որ դեկտեմբերի 1-ից աշխատատեղերում ներկայացվող թեստերի բացասական պատասխանի համար 14-օրյա ժամկետը փոխվի և դառնա 7-օրյա»,- ասաց նախարարը:

Armenia to require unvaccinated employed citizens to get tested every seven days instead of 14
YEREVAN, NOVEMBER 4, ARMENPRESS. The Armenian health authorities are recommending the government to require all unvaccinated employed citizens in the country to get tested every 7 days instead of 14.
Health Minister Anahit Avanesyan said that they are formally introducing the recommendation into circulation today.
If adopted, the regulation will come into effect December 1.
Employed citizens who haven’t been vaccinated will be required to produce a negative PCR test result for COVID-19 every seven days. The presently active regulation, which came into effect October 1, requires them to do so every 14 days otherwise face termination.