Մենք եկել ենք այստեղ հաղթանակի հետևից. Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը մեծ սպասելիքներ ունի Մունդիալի որակավորման փուլի Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղից:
«Իմ խաղընկերները մեծ աշխատանք են կատարել նախորդ երեք խաղում և հաղթել ենք երեք հանդիպումներում: Մենք եկել ենք այստեղ հաղթանակի հետևից: Հասկանում ենք խաղի կարևորությունը և գիտենք, որ մեծ հնարավորություններ ունենք այս որակավորման փուլում»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նախախաղային ասուլիս ժամանակ ասել է հայ կիսապաշտպանը:
Մխիթարյանի խոսքով` հավաքականի մոտ հաղթողի հոգեբանությունը ձևավորվել է դեռևս նախորդ Ազգերի լիգայից: «Տղաները սկսել են հավատալ իրենք իրենց և բարձրացել է խաղամակարդակը: Հույս ունեմ, որ մյուս խաղերում ևս մի քանի ֆուտբոլիստներ իրենց վրա կվերցնեն այս պատասխանատվությունը»,-ասաց նա:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան խաղը կկայանա սեպտեմբերի 2-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին:

We are pursuing victory here – Henrikh Mkhitaryan
YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. Armenia National Football Team Captain Henrikh Mkhitaryan has great expectations from the match against North Macedonia in the sidelines of the FIFA World Cup.
‘’My playmates carried out huge work during the last 3 matches and we won in all three matches. We are pursuing victory here. We realize the importance of the match and know that we have great opportunities in this qualifying stage’’, ARMENPRESS reports Mkhitaryan said in a press conference prior to the match.
According to Mkhitaryan, the team has developed a psychology of a winner, which was formed since the previous League of Nations. ‘’Our guys have started to believe in their opportunities and the quality of their activities has increased’’, Mkhitaryan said.
The match between North Macedonia and Armenia in the qualifying round of the World Cup will take place on September 2 at 22:45 Yerevan time.