Մենք եկել ենք այստեղ հաղթանակի հետևից. Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը մեծ սպասելիքներ ունի Մունդիալի որակավորման փուլի Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղից:
«Իմ խաղընկերները մեծ աշխատանք են կատարել նախորդ երեք խաղում և հաղթել ենք երեք հանդիպումներում: Մենք եկել ենք այստեղ հաղթանակի հետևից: Հասկանում ենք խաղի կարևորությունը և գիտենք, որ մեծ հնարավորություններ ունենք այս որակավորման փուլում»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նախախաղային ասուլիս ժամանակ ասել է հայ կիսապաշտպանը:
Մխիթարյանի խոսքով` հավաքականի մոտ հաղթողի հոգեբանությունը ձևավորվել է դեռևս նախորդ Ազգերի լիգայից: «Տղաները սկսել են հավատալ իրենք իրենց և բարձրացել է խաղամակարդակը: Հույս ունեմ, որ մյուս խաղերում ևս մի քանի ֆուտբոլիստներ իրենց վրա կվերցնեն այս պատասխանատվությունը»,-ասաց նա:
Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Հյուսիսային Մակեդոնիա-Հայաստան խաղը կկայանա սեպտեմբերի 2-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:45-ին:

Мы пришли сюда за победой: Генрих Мхитарян
У капитана сборной Армении по футболу Генриха Мхитаряна большие надежды от игры против Северной Македонии в рамках отборочного матча Чемпионата мира.
«Мои товарищи по команде отлично поработали в трех предыдущих играх, мы выиграли три матча. Мы пришли сюда за победой. Мы понимаем важность игры, мы знаем, что у нас есть большие возможности в этом квалификационном туре», - как сообщает Арменпресс, сказал армянский полузащитник на предматчевой пресс-конференции.
По словам Мхитаряна, психология победителя у команды сформировалась еще со времен предыдущей Лиги наций. «Ребята начали верить в себя, уровень игры повысился. Надеюсь, что и в других играх некоторые из этих игроков возьмут на себя эту ответственность», - сказал он.
Матч между Северной Македонией и Арменией в рамках отборочного тура Чемпионата мира по футболу состоится 2 сентября и начнется в 22:45 по ереванскому времени.