Հայաստանը և Ուկրաինան կհամագործակցեն ներդրումներ ներգրավելու ոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությանը կից Ներդրումների աջակցման «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը և «UkraineInvest» ներդրումների ներգրավման ու աջակցման ուկրաինական կառավարական գրասենյակի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Ցիվկաչը համագործակցության մասին շրջանակային համաձայնագիր են ստորագրել, «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում է AnalitikaUA.net կայքը:
Աղբյուրը նշում է, որ փաստաթուղթը ստորագրվել է Լևոն Օհանեսյանի, Սերգեյ Ցիվկաչի և Հայաստանում Ուկրաինայի դեսպան Իվան Կուլեբայի մասնակցությամբ տեղի ունեցած օնլայն հանդիպման արդյունքներով:
Հեռավար հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ ներդրումներ գտնելու հետ կապված հարցերը, ինչպես նաև արձանագրվել են այն նույնատիպ խնդիրները, որոնց առերեսվում են Հայաստանը և Ուկրաինան ներդրումներ փնտրելիս:

Армения и Украина будут сотрудничать в сфере привлечения инвестиций
Посол Украины Иван Кулеба 30 августа принял участие в онлайн встрече исполнительного директора «UkraineInvest» Сергея Цивкача с генеральным директором Центра содействия инвестициям при правительстве Армении Левоном Оганесяном.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на AnalitikaUA.net, в ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с поиском путей взаимного инвестирования, а также было отмечено наличии подобных проблем, с которыми сталкиваются Украина и Армения при поиске иностранных инвестиций.
По итогам встречи был подписан рамочный меморандум о сотрудничестве между Центром содействия инвестициям «Enterprise Armenia» и правительственным офисом по привлечению и поддержке инвестиций «UkraineInvest».