ԱԺ նախագահը քաղաքացիներից ներողություն խնդրեց միջադեպի համար. նիստում ընդմիջում հայտարարվեց
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը խորհրդարանում լարված իրավիճակից հետո ներողություն խնդրեց ՀՀ քաղաքացիներից:
«Ուզում եմ բոլորի կողմից ներողություն խնդրել ՀՀ քաղաքացիներից նման իրավիճակին ականատես լինելու համար»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց Սիմոնյանը: ԱԺ նախագահը հայտարարեց ընդմիջում մինչև 12:00-ն:
Ազգային ժողովում կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ հերթական տհաճ միջադեպն է գրանցվել: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ելույթի ժամանակ, երբ նա հայտարարեց, որ բոլոր պաշտպանության նախարարները, որոնց ժամանակ փողով կամ զանգով բանակից մարդ է ազատվել, հայրենիքի դավաճաններ են, նրա վրա դահլիճից շիշ շպրտեցին: Իրավիճակը լարվեց, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը անվտանգության աշխատակիցներին հրավիրեց դահլիճ և ընդմիջում հայտարարեց:

Председатель НС извинился перед гражданами за инцидент: в заседании объявлен перерыв
ЕРЕВАН, 25 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Спикер НС Ален Симонян принес извинения гражданам РА после напряженной ситуации в парламенте.
«Я хочу извиниться перед всеми гражданами Армении за то, что стали свидетелями такой ситуации», - сказал Симонян, как сообщает «Арменпресс». Председатель НС объявил перерыв до 12 часов.
При обсуждении правительственной программы в Национальном собрании произошел очереднойнеприятный инцидент. Во время выступления депутата фракции «Гражданский договор» Айка Саркисяна, когда он объявил, что все министры обороны, во время которых мужчины освобождались из армии за деньги или по ходатайству, являются предателями Родины, в него была брошена из зала бутылка. Ситуация накалилась, Председатель НС Ален Симонян пригласил силовиков в зал и объявил перерыв.