Շուրջ 37 հազար երեխա առաջին անգամ կգնա դպրոց
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2021-2022 ուսումնական տարում Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում ընդհանուր առմամբ առաջին անգամ դպրոց կգնա շուրջ 37 հազար երեխա:
«Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան այս մասին ասաց ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի փոխնախարար Ժաննա Անդրեասյանը:
«Այդ երեխաներն անցել են հայտագրման փուլը, ընդունելության վերջնական թվերը կճշգրտվեն: Ծնողները հայտագրումից հետո պայմանագիր ստորագրելու փուլ են անցնում, այնպես, որ հստակ թվերը կհրապարակվեն մինչև սեպտեմբերի սկիզբը»,- նշեց Անդրեասյանը:

Около 37 тысяч детей впервые пойдут в школу
ЕРЕВАН, 25 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. В 2021-2022 учебном году в общей сложности около 37 тысяч детей впервые на всей территории Республики Армения пойдут в школу.
Об этом заявила заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян, отвечая на вопрос «Арменпресс».
«Эти дети прошли этап регистрации, окончательные номера зачисления будут уточнены. После регистрации родители проходят этап подписания договора, поэтому точные цифры будут опубликованы к началу сентября», - сказал Андреасян.