Երևան-Երասխ երթուղին սպասարկելու է ժամանակակից էլեկտրագնացք, ուղեվարձը թանկացել է
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 23-ից Երևան-Երասխ-Երևան երթուղին սպասարկելու է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության ԷՊ2Դ նոր տիպի չորս էլեկտրագնացքներից մեկը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ընկերությունից հայտնում են, որ այն կփոխարինի հին ԷՌ-2 էլեկտրագնացքին:
Ժամանակացույցը փոփոխության չի ենթարկվել, ինչպես նախկինում, այժմ ևս Երևանից էլեկտրագնացքը մեկնում է ամեն օր, ժամը 19:00 -ին, Երասխից` 6:30-ին:
«ՀԿԵ-ի սակագնային քաղաքականության շրջանակներում ուղեվարձը փոքր-ինչ թանկացել է: Երևանից Զոդ կայարան տոմսի գինը բարձրացել է մինչև 350 դրամ (նախկին 300-ի փոխարեն), իսկ Սուրենավան, Արմաշ և Երասխ կայարանները` մինչև 700 դրամ (նախկինում` 600 դրամ)»,-մանրամասնում են «Հարավկովկասյան երկաթուղի»-ից:

Маршрут Ереван-Ерасх будет обслуживать современный электропоезд, стоимость проезда увеличена
ЕРЕВАН, 23 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. С 23 августа по маршруту Ереван-Ерасх-Ереван будет курсировать один из четырех электропоездов нового типа Южно-Кавказской железнодорожной компании EP2D.Как передает«Арменпресс», компания сообщает, что заменит старый электропоезд ЭР-2.
Расписание не изменилось, как и прсжде, электричка отправляется из Еревана каждый день в 19:00, из Ерасха в 6:30.
«В рамках тарифной политики ЮКЖД стоимость проезда немного увеличилась. Стоимость билетов от Еревана до станции Зод увеличилась до 350 драмов (вместо прежних 300), а до станций Суренаван, Армаш-Ерасх - до 700 драмов (ранее 600 драмов)», - сказали в Южно-Кавказской железной дороге.