Պաշտպանները միջնորդել են վերացնել Վազգեն Մանուկյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Վահե Միսակյանի, Հայաստանի նախկին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանի գործով դատական նիստը հետաձգելու մասին որոշում կայացրեց։
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, պաշտպանները դատարանին միջնորդել են վերացնել Մանուկյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց ստորագրությունը՝ չհեռանալու մասին։ Դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ որոշում կայացնելու։Որոշումը կհրապարակվիսեպտեմբերի 22-ին՝ ժամը 14։00-ին։
Վազգեն Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 301 հոդվածով (իշխանությունը զավթելուն, տարածքային ամբողջականությունը խախտելուն կամ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչերը)։ Վազգեն Մանուկյանն այս քրեական գործն ու իրեն առաջադրված մեղադրանքը քաղաքական հետապնդում է որակել։

Адвокаты ходатайствовали об отмене меры пресечения в отношении Вазгена Манукяна
Суд общей юрисдикции города Еревана под председательством судьи Ваге Мисакяна принял решение отложить судебное заседание по делу бывшего премьер-министра Армении Вазгена Манукяна.
Как сообщает Арменпресс, адвокаты ходатайствовали об отмене избранной в отношении Манукяна меры пресечения подписки о невыезде.Суд удалился в совещательную комнату для принятия решения.
Следующее судебное заседание состоится 22 сентября в 14:00.
Вазгену Манукяну предъявлено обвинение по статье 301 УК Республики Армения (публичные призывы к захвату власти, нарушению территориальной целостности или насильственному свержению конституционного строя). Вазген Манукян это уголовное дело и предъявленное ему обвинение назвал политическим преследованием.