ՀՖՖ-ն ակումբներին արել է Պրոֆեսիոնալ Ֆուտբոլի Լիգա ստեղծելու պաշտոնական առաջարկ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիանպաշտոնապես դիմել է ակումբներին Պրոֆեսիոնալ Ֆուտբոլի Լիգայի ստեղծման շուրջ քննարկումներ ծավալելու առաջարկով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից:
Վերջին մեկ տարվա ընթացքումՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիանակտիվորեն աշխատել էՊրոֆեսիոնալ Ֆուտբոլի Լիգայիստեղծման ուղղությամբ՝ հարցի վերաբերյալ բազմաթիվ քննարկումներ անցկացնելով իր միջազգային գործընկերների հետ։ Շահագրգիռ քննարկումների եւ փորձի փոխանակման արդյունքումՀՖՖ-նմշակել էՀայաստանի Պրոֆեսիոնալ Ֆուտբոլի Լիգայի (ՀՊՖԼ)կանոնադրության եւ«ՀՖՖ-ՀՊՖԼ»փոխըմբռնման հուշագրի նախնական աշխատանքային տարբերակներ, որոնք այսօրՀՖՖ նախագահ Արմեն Մելիքբեկյաննուղարկել է ակումբներին:
Նշված փաստաթղթերը կազմվել ենՀՖՖ անձնակազմիեւՖԻՖԱ-իհամագործակցության արդյունքում: Աշխատանքների ընթացքումՀՖՖ-նհամագործակցել է նաևՂազախստանի,Ռուսաստանի,ՈւկրաինայիեւԲելգիայիպրոֆեսիոնալ լիգաների հետ։
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիանխնդրել է բոլոր ակումբներին մեկամսյա ժամկետում ուսումնասիրել փաստաթղթերը, որից հետոՀՖՖ-ումհանդիպում կկազմակերպվի բոլոր շահագրգիռ կողմերի մասնակցությամբ՝ քննարկելու առաջարկները, դիտողությունները եւ հետագա քայլերը։Հայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիանակնկալում է ակումբների նախաձեռնողական մասնակցությունը փաստաթղթերի վերլուծության եւ հետագա քննարկումների փուլերում։