Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի նախագահը պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել աջակցությունը հայկական օրակարգի հարցերին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսում հունիսի 29-ին ՀՀ գլխավոր հյուպատոս, արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Բայբուրդյանը հեռավար հանդիպում է ունեցել Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի նախագահ Նուրի Մարթինեզի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Լոս Անջելեսում ՀՀ հյուպատոսությունը տեղեկացնում է, որ դեսպան Բայբուրդյանը Նուրի Մարթինեզին երախտագիտություն է հայտնել հայկական բանաձևերին իր ցուցաբերած դրական դիրքորոշման համար։ Գլխավոր հյուպատոսը գնահատանքի խոսք է ասել նաև 2020 թվականի 44-օրյա պատերազմի օրերին Հայաստանի և Արցախի վերաբերյալ Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդում ընդունված բանաձևերին աջակցելու, ինչպես նաև Լոս Անջելեսի քաղաքապետարանի առջև խորհրդի անդամ Փոլ Կրեկորյանի նախաձեռնությամբ կազմակերպված մամլո ասուլիսի համար՝ Արցախի դեմ ագրեսիան դադարեցնելու կոչով։ Նուրի Մարթինեզն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել շարունակել աջակցությունը հայկական օրակարգի հարցերին։ Զրուցակիցները քննարկել են համատեղ նախագծեր իրականացնելու ծրագրեր։
Նուրի Մարթինեզը Լոս Անջելեսի քաղաքային խորհրդի նախագահի պաշտոնը զբաղեցնում է 2019 թվականի դեկտեմբերից` մինչ այդ լինելով նախագահի պաշտոնակատար։ Քաղաքային խորհրդի անդամ է 2013 թվականից և ներկայացնում է 6-րդ ընտրաշրջանը, որի մեջ մտնում են հայաշատ Նորթ Հոլիվուդը, Վան Նայզը, Սան Վալին, ինչպես նաև Պանորամա Սիթին, Լեյք Բալբոան և Նորթ Հիլզը։

Los Angeles City Council President expresses willingness to continue her support for various issues of Armenian agenda
YEREVAN, JUNE 30, ARMENPRESS. On June 29, Consul General of Armenia in Los Angeles, Ambassador Armen Baibourtian held a virtual meeting with the Los Angeles City Council President Nury Martinez, the Consulate General of Armenia in Los Angeles reports.
Ambassador Baibourtian expressed his gratitude to Nury Martinez for her constructive stance and continuous support to all Armenian resolutions. The Consul General also expressed his appreciation for the support of the resolutions adopted by the Los Angeles City Council in 2020 in relation to Armenia and Artsakh during the 44-day war. Furthermore, he also thanked for the impactful press conference that took place in front of the Los Angeles City Hall organized upon the initiative of LA City Councilmember Paul Krekorian, calling to end the aggression against Artsakh.
Council President Nury Martinez, in her turn, expressed willingness to continue her contributions and support for the various issues of the Armenian agenda. The interlocutors also discussed plans for several joint projects.
Nury Martiez has unanimously been chosen to become the President of the Los Angeles City Council in December 2019, having previously served as President pro tempore. She has been a member of the City Council since 2013 and represents the 6th District, which includes the Armenian populated North Hollywood, Van Nuys, Sun Valley as well as Panorama City, Lake Balboa, and North Hills.