«Զարթոնք» կուսակցության ղեկավար Արա Զոհրաբյանը քվեարկեց հանուն ազգային իշխանության ձևավորման
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցության ընտրական ցուցակի առաջին համար Արա Զոհրաբյանը, ով ընտանիքի հետ եկել էր ընտրատեղամաս, քվեարկեց, որպեսզի ՀՀ-ում ազգային իշխանություն ձևավորվի:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նա լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ փորձը ցույց է տվել, որ ապազգային երևույթներն ընկճել են ժողովրդի արժեհամակարգը:
«Այս ընտրություններով մենք ակնկալում ենք, որ ժողովուրդը կմերժի ապազգայինը: Ընտրվելու շանսերի հետ կապված ցույց կտան ընտրության արդյունքները, բայց մենք հույս ունենք, որ ԱԺ-ում կլինենք արժեհամակարգի պահապանները, անկախ նրանից՝ մեր ժողովուրդն այս կարճ ժամանակում կհասցնի մեզ վստահել և իր քվեն տալ՝ միևնույնն է շարունակելու ենք մեր գործը»,- նշեց Զոհրաբյանը:
Նա ընդգծեց, որ ընտրատեղամասում, որտեղ ինքը քվեարկեց, ոչ մի արտառոց բան չնկատեց, միայն խնդիր է տեսել կազմակերպման ձևում:

Лидер партии «Пробуждение» Ара Зограбян проголосовал за формирование национальной власти
ЕРЕВАН, 20 ИЮНЯ, АРМЕНПРЕСС. Номер один в избирательном списке Национальной христианской партии «Зартонк» Ара Зограбян, пришедший на избирательный участок со своей семьей, проголосовал за формирование национального правительства в Армении.
Как сообщает «Арменпресс», он заявил журналистам, что практика показала, что антинациональные явления подавили ценности народа.
«С этими выборами мы ожидаем, что люди отвергнут антинационализм. Результаты выборов покажут шансы быть избранными, но мы надеемся, что будем хранителями ценностей в Национальном собрании, и, несмотря на то, сможет ли наш народ довериться нам за это короткое время, мы продолжим нашу работу», - сказал Зограбян.
Он подчеркнул, что на избирательном участке, где он голосовал, не заметил ничего необычного, а только увидел проблему в организации.