Քարոզարշավ օր 4. քաղաքական ուժերը շարունակում են իրազեկման ակցիաներ ու հանրահավաքներ իրականացնել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Քայլերթներ, իրազեկման ակցիաներ, հանրահավաքներ. արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի 4-րդ օրը քաղաքական ուժերը կշարունակեն արշավներ իրականացնել և՛ մարզերում, և՛ մայրաքաղաքում:
Ընտրություններին մասնակցելու համար ԿԸՀ-ն գրանցել է 26 քաղաքական ուժ՝ 22 կուսակցություն և 4 դաշինք, սակայն «Հայոց արծիվներ միասնական Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարել է ընտրապայքարից դուրս գալու մասին: Ընտրություններն անց են կացվելու հունիսի 20-ին:
«Արմենպրես»-ը շարունակում է ներկայացնել «Նախընտրական քրոնիկոն» ծրագիրը:
«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները Էդմոն Մարուքյանի գլխավորությամբ նախընտրական քարոզարշավի չորրորդ օրը նույնպես հանդիպումներըկանցկացնեն երկու խմբով։ Առաջին խումբը 14։00-ից կլինի Տավուշի մարզում՝ Այրում, Հաղթանակ, Բերդավան, Կողբ, Նոյեմբերյան, Կոթի, Աչաջուր, Իջևան և Դիլիջան համայնքներում։ Կուսակցության երկրորդ խումբը ժամը 11։00-ից հանդիպումներ կունենա Երևանի Արաբկիր համայնքում՝ Պրահայի այգում, Երազ բիզնես թաղամասում և Մերգելյանի այգում։
«Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցությունը քարոզարշավն իրականացնելու է Արմավիրի մարզում: Կուսակցության ներկայացուցիչները ժամը 10:00-ից լինելու են Էջմիածին ու Արմավիր քաղաքներում: Վերադառնալու են Երևան ժամը 15:00-ի սահմաններում ու կիրականացնեն իրազեկման ակցիաներ:
«5165 ազգային պահպանողական շարժում» կուսակցությունը հունիսի 10-ին՝ լինելու է Արարատի մարզում: Արշավը սկսելու են ժամը 13:00-ին՝ Արարատ քաղաքի Վազգեն Սարգսյանի անվան հրապարակից: Նրանք լինելու են նաև Արտաշատի թատրոնամերձ հրապարակում:
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ վաղ առավոտից լինելու են Լոռու մարզում: Ժամը 18:30-ին նրանք կլինեն Վանաձորում՝ Հայքի հրապարակում:
«Հայաստան» դաշինքը՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ և մյուս առաջնորդների մասնակցությամբ լինելու է Արագածոտնի մարզում: Հանդիպումներ են անցկացնելու Թալինում, Ծաղկահովտում, Ալագյազում: Վերջին կետը լինելու է Աշտարակ քաղաքը: Նախընտրական կենտրոնական շտաբում տեղի կունենա շտաբի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանի, դաշինքի անդամներ Գեղամ Նազարյանի և Աննա Գրիգորյանի ճեպազրույցը:
«Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցությունը հանդես կգա ասուլիսով։ Ժամը 14։00-ին «Էլիտ պլազա» հյուրանոցում տեղի կունենա կուսակցության նախագահ, ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ասուլիսը։
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը նույնպես կներկայանա ասուլիսային ձևաչափով։ Ժամը 12։00-ին տեղի կունենա «Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Խաչիկ Գալստյանի և հանրային կապերի խորհրդական Վարդան Ոսկանյանի մամուլի ասուլիսը։
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը լինելու է Տավուշի մարզում։ Քաղաքացիների հետ հանդիպումը տեղի կունենա Իջևան քաղաքում ժամը 18:00-ին:
«Զարթոնք» կուսակցությունը առավոտյան ժամը 9:00-ին լինելու է Դավիթաշեն վարչական շրջանում։ Երթուղին սկսելու են Սրբոց Նահատակաց եկեղեցուց։ Շրջելու են ու իրազեկման ակցիա իրականացնեն։
«Մեր տունը Հայաստանն է» կուսակցությունը ժամը 11։00-ին կներկայացնի իր նախընտրական ծրագրի քաղաքական, տնտեսական և իրավական դրույթները։

Предвыборная кампания, день 4: политические силы проведут информационные акции и митинги
В Армении продолжается официальная предвыборная кампания внеочередных парламентских выборов, назначенных на 20 июня. В выборах участвуют 26 политических сил: 22 партии и 4 блока.
«Арменпресс» представляет программу «Предвыборная хроника».
Представители партии «Просвещенная Армения» во главе с Эдмоном Марукяном в четвертый день предвыборной кампании встречи с избирателями вновь будут проводить двумя группами. Первая группа будет в Тавушской области. Встречи начнутся с 14:00, в общинах Айрум, Ахтанак, Бердаван, Кохб, Ноемберян, Коти, Ачаджур, Иджевaн Дилижан. Вторая группа партии встретится с избирателями в 11:00 в общине Арабкир Еревана, в парке В. Давтяна, на территории бизнес-центра «Ераз», и в парке института Мергеляна.
Партия «Суверенная Армения» очередной день предвыборной кампании проведет в Армавирской области. С 10:00 представители партии будут в Эчмиадзине и в Армавире. Они вернутся в Ереван около 15:00 и проведут информационные акции.
Партия «Национальное консервативное движение 5165» 10 июня будет в Араратской области. Акция начнется в 13:00 на площади Вазгена Саргсяна в Арарате. После они будут в Арташате на площади у театра.
Партия «Гражданский договор» во главе с Николом Пашиняном с раннего утра прибудет в Лорийскую область. В 18:30 они будут в Ванадзоре, на площади Айка.
Блок «Айастан», возглавляемый вторым президентом Армении Робертом Кочаряном, будет в Арагацотнской области. Встречи пройдут в Талине, Цахкаховите, Алагязе. Последним пунктом будет город Аштарак. В центральном предвыборном штабе состоится брифинг официального представителя штаба Арама Вардеваняна, членов блока Гегама Назаряна и Анны Григорян.
Партия «Армянский национальный конгресс» сегодня проведет пресс-конференцию. В 14:00 в отеле «Элит Плаза» состоится пресс-конференция председателя партии, первого президента Республики Армения Левона Тер-Петросяна.
Блок «Честь имею» также выбрал формат пресс-конференции. В 12:00 состоится пресс-конференция члена Совета партии «Родина» Хачика Галстяна и советника по связям с общественностью Вардана Восканяна.
Партия «Процветающая Армения» будет в Тавушской области. Встреча с избирателями состоится в Иджеване в 18:00.
Партия «Зартонк» в административный район Давиташен прибудет в 9:00. Шествие, в ходе которой они будут проводить информационную кампанию, начнется от церкви Святых мучеников.
Партия «Наш дом - Армения» в 11:00 представит политические, экономические и правовые положения своей предвыборной программы.
Избиратели на избирательных участках должны получить бюллетени, соответствующие числу участвующих политических сил, выбрать лишь один из них, положить в конверт и бросить в урну для голосования. Избиратели на бюллетене не должны делать каких-либо отметок.