Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանի համար խաղաղ զարգացման հնարավորություն է տեսնում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության համար խաղաղ զարգացման համար մի դարաշրջան կարող է բացվել, որպեսզի հայ ժողովուրդը կարողանա ազատ ապրել, ստեղծագործել իր հայրենիքում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, քարոզարշավի շրջանակում Փարաքար համայնքի բնակիչների հետ հանդիպմանն այս մասին ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակը գլխավորող, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Բայց խաղաղություն ասելով պետք է հասկանալ ոչ միայն արտաքին խաղաղություն, այլև ներքին խաղաղություն: Եվ պետք է արձանագրենք, որ, այո, 2021 թվականին հունիսի 20-ի ընտրությունները հենց դրա համար են, ներքին խաղաղությունը վերականգնելու համար: Այս ընտրություններում Հայաստանի ժողովուրդը գնալով ընտրատեղամաս և երրորդ քվեաթերթիկը վերցնելով առաջին հերթին քվեարկում է իր օգտին:
Ինքը քվեարկում ՝ համաձայն է, որ Հայաստանի Հանրապետությունում չլինի գող և թալանչի իշխանություն, չլինի Հայաստանի դեմ դավադրություններ պատրաստող իշխանություն»,- ասաց Փաշինյանը:

YEREVAN, JUNE 7, ARMENPRESS. A peaceful development era may open to Armenia so that people can live and create freely in their homeland, Caretaker Prime Minister Nikol Pashinyan, who is leading the Civil Contract party’s electoral list, said during the meeting with the residents of Parakar community on the sidelines of the pre-election campaign.
“But by saying peace we need to understand not only an external peace, but also an internal peace. And we should note that yes, the June 20 elections are for this, for restoring the internal peace. During the elections by going to polling stations and taking the third ballot the people of Armenia will first of all vote in their favor”, he said.