Արբիտրաժի ներդրման հայեցակարգային մոտեցումները պատրաստ են. Արդարադատության նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այլընտրանքային վեճերի լուծման (արբիտրաժի) ներդրման հայեցակարգային մոտեցումները պատրաստ են, և Արդարադատության նախարարությունը Կենտրոնական բանկի հետ քննարկում է ծախսային պլանավորման հետ կապված հարցերը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Ռուստամ Բադասյանը՝ ներկայացնելով 2020 թվականի պետական բյուջեի կատարման վերաբերյալ հաշվետվությունը:
«Արբիտրաժի ստեղծման հիմնական նպատակը բարձր հեղինակություն ունեցող որակավորված արբիտրներին Հայաստան բերելը և Հայաստանում դրանց միջոցով կադրերի վերապատրաստում ապահովելն է, որպեսզի ներդրողների և բիզնեսի համար նման արբիտրաժային կենտրոնները հասանելի և վստահելի լինեն»,- ասաց Բադասյանը:

Концептуальные подходы к внедрению арбитража уже готовы: министр юстиции
Концептуальные подходы к внедрению решения альтернативных споров (арбитража) уже готовы. Министерство юстиции обсуждает с Центральным банком вопросы, связанные с расходным планированием.
Как передает «Арменпресс», об этом, представляя отчет об исполнении госбюджета на 2020 год, сказал и. о. министра юстиции Рустам Бадасян.
“Основной целью создания арбитража является привлечение высококвалифицированных арбитров в Армению и, с их помощью, обеспечение переподготовки кадров в Армении, чтобы такие арбитражные центры были доступны и надежны для инвесторов и бизнеса”, - сказал Бадасян.