ՀՀ նախագահն աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստան
ԵՐԵՎԱՆ,2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հունիսի 3-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ղազախստանի Հանրապետություն: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի ընթացքում նախատեսված են նախագահ Արմեն Սարգսյանի հանդիպումները Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի, Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ: Հայաստանի նախագահը կհանդիպի նաև Ղազախստանի խորհրդարանի ղեկավարության հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն ինչպես տարբեր ոլորտներում հայ-ղազախական երկկողմ համագործակցությանը և միջպետական փոխհարաբերություններին, այնպես էլ Եվրասիական տնտեսական միության և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության շրջանակներում գործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Կքննարկվեն նաև հետպատերազմյան շրջանում Հայաստանում և տարածաշրջանում ի հայտ եկած խնդիրներն ու մարտահրավերները:

Armenian President to pay working visit to Kazakhstan
YEREVAN, JUNE 2, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian will depart for Kazakhstan on a working visit on June 3, the Presidential Office told Armenpress.
During the visit the Armenian President is scheduled to meet with Kazakhstan’s President Kassym-Jomart Tokayev, First President Nursultan Nazarbayev, as well as with the leadership of the Parliament.
The Armenian-Kazakh bilateral cooperation in different areas and inter-state ties, as well as the cooperation within the frames of the Eurasian Economic Union and the Collective Security Treaty Organization will be discussed during the meetings.