«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ներկայացրեց առաջին 10 համարների թեկնածուների անունները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արման Աբովյանը ներկայացրեց ԲՀԿ-ի նախընտրական ցուցակի առաջին 10 համարների թեկնածուների անունները: Ցուցակը գլխավորում է կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով խորհրդարանական արտահերթ ընտրությունների մասնակցության գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը և համամասնական ցուցակը ներկայացնելուց հետո Արման Աբովյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ նախընտրական ցուցակում սերնդափոխություն է տեղի ունեցել, որը տրամաբանական է յուրաքանչյուր կուսակցության կամ քաղաքական ուժի համար։
«Պետք է միշտ այդ փոփոխությունները լինեն և պետք է ճանապարհ հարթվի նոր մարդկանց, երիտասարդների համար։ Ինչ վերաբերվում է մեր գործընկերներին, ովքեր այս կամ այն ձևաչափով չեն ներգրավվել ցուցակի մեջ, ապա խնդրում եմ և հորդորում եմ սև կատու մութ սենյակում չփնտրել՝ գոյություն ունի շատ հստակ գաղափար, որ մենք մեր գործընկերների հետ, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամների հետ դեռ երկար ճանապարհ պետք է անցնենք»,- ասաց Աբովյանը։
Արման Աբովյանը ներկայացրեց նախընտրական ցուցակի առաջին 10 համարները․
1․ Գագիկ Ծառուկյան
2․ Միքայել Մելքումյան
3․Իվետա Տոնոյան
4․Դավիթ Սիմոնյան
5․ Կարապետ Գուլոյան
6․ Շաքե Իսայան
7․ Քաջիկ Գևորգյան
8․ Արման Աբովյան
9․ Լուիզա Սարգսյան
10․ Հրանտ Դավթյան
Մայիսի 26-ը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող ուժերի նախընտրական ցուցակները ԿԸՀ-ին ներկայացնելու վերջնաժամկետն է։

Партия “Процветающая Армения” представила имена первых 10 кандидатов на внеочередных выборах
Член партии “Процветающая Армения” Арман Абовян представил имена первых 10 кандидатов в предвыборном списке ППА. Список возглавляет лидер партии Гагик Царукян.
Как сообщает Арменпресс, после подачи в ЦИК необходимых документов для регистрации на участие во внеочередных парламентских выборах Арман Абовян сообщил журналистам, что в предвыборном списке произошла смена поколений, что логично для каждой партии и политической силы.
«Эти изменения должны быть всегда; нужно прокладывать дорогу для новых людей, для молодежи. Что касается наших коллег, которые не попали в список, то прошу, призываю не искать черного кота в темной комнате, есть очень четкое представление, что нам и нашим коллегам, члены ППА предстоит пройти долгий путь. Мы должны пройти его”, - сказал Абовян.
Арман Абовян представил первые 10 имен предвыборного списка:
- Гагик Царукян
- Микаел Мелкумян
3.Ивета Тоноян
- Давид Симонян
- Карапет Гулоян
- Шаке Исаян
- Каджик Геворкян
- Арман Абовян
- Луиза Саргсян
- Грант Давтян
26 мая - крайний срок представления в ЦИК предвыборных списков политических сил, участвующих во внеочередных парламентских выборах.