Արցախի ԱԻՊԾ-ն հանդես է եկել խաղաղապահների մեքենայի պայթյունի մասին նոր հայտարարությամբ. /ԼՐԱՑՎԱԾ/
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հանդես է եկել նոր հայտարարությամբ՝ պարզաբանելովռուս խաղաղապահների տեղափոխող մեքենայի պայթյունի մասին ավելի վաղ ծառայության մամուլի խոսնակի հայտնած տեղեկատվությունը:«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է ծառայության ֆեյսբուքի էջը, ԱԻՊԾ-ն պատահարի մասինծանոթացել է հայկական մամուլից, ու դրա մասին այլ ինֆորմացիայի չի տիրապետում։«Լուրի հավաստիությունը ճշտելու համար կարող եք դիմել Արցախում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող ռուսական խաղաղապահ զորակազմի լրատվական ծառայությանը»,-նշել են ԱԻՊԾ-ից:
Ավելի վաղ«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Արցախի ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Հունան Թադևոսյանն ասել էր, որ ավտոմեքենան պայթել է հակատանկային ականի վրա։ «Վիրավորվել է 2 զինվորական։ Այս պահին վերջիններս բժշկական կենտրոնում են, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում», - նշել էր Թադևոսյանը:

YEREVAN, APRIL 27, ARMENPRESS. The Emergency Situations Service of the Interior Ministry of Artsakh has issued a new statement, commenting on the information provided earlier by the spokesperson of the Service about the explosion of a vehicle of the Russian peacekeepers.
ARMENPRESS reports, according to the statement of the Emergency Situations Service of Artsakh, the Service learned about the information from the Armenian media and has no other information about the incident. ''To verify the information, you can contact the press service of the Russian peacekeeping mission in Artsakh'', reads the statement.
Earlier, talking with ARMENPRESS, spokesperson of the Service Hunan Tadevosyan had told that the vehicle had exploded on an anti-tank mine. ‘’2 servicemen are wounded who are now at a medical center with no life-threatening injuries’’, Tadevosyan had said.