ԱԺ-ն վավերացրեց ICAO-ի խորհրդի թվաքանակի փոփոխության արձանագրությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովը վավերացրեց Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպության (ICAO) խորհրդի թվաքանակի փոփոխության արձանագրությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նախագիծն Ազգային ժողովի նիստում ներկայացրել էր Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Արմեն Սիմոնյանը:
«Արձանագրությունը վերաբերում է ICAO-ի խորհրդի կազմում թվաքանակի փոփոխությանը՝ 36-ից 40 հասցնելուն: Այն ընդունվել է 2016թ. գագաթնաժողովի ընթացքում»,- նշել էր փոխնախարարը:
«Միջազգային քաղաքացիական ավիացիայի մասին» կոնվենցիայի 50-րդ հոդվածի «ա» կետում փոփոխություն կատարելու մասին» արձանագրությունը վավերացվեց 83 «կողմ» և 18 «ձեռնպահ» ձայներով:

Парламент Армении ратифицировал протокол об изменении количества членов Совета ICAO
Национальное собрание Республики Армения ратифицировало Протокол об изменении количества членов Совета Международной организации гражданской авиации (ICAO).
Как сообщает «Арменпресс», законопроект на заседании Национального собрания представил заместитель министра территориального управления и инфраструктуры Армен Симонян.
“Протокол предлагает изменение количества членов Совета ИКАО с 36 до 40. Он был принят на саммите в 2016 г.”, - представил замминистра ТУИ.
Протокол о внесении изменений в статью 50 (А) Конвенции о международной гражданской авиации был ратифицирован 83 голосами при 18 воздержавшихся.