Շատ ուրախ եմ, որ Ադրբեջանում պահվող հայ գերիները հարցը լուծելու առումով տարընթերցումներ չունենք. Փաշինյանը՝ Պուտինի հետ հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծում է, որ Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների հարցը լուծելու առումով Հայաստանի ու Ռուսաստանի ղեկավարների միջև տարընթերցումներ չկան: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետն այս մասին ասել է Մոսկվայում ՌԴ նախագահի հետ հանդիպման ընթացքում:
«Ցանկանում եմ ընդգծել Ձեր ներդրումը մեր տարածաշրջանում իրավիճակի կայունացման գործում, հատկապես պատերազմից հետո: Ցանկանում եմ ընդգծել, որ այս կոնտեքստում կա շատ կարևոր հարց, որը մինչ այս պահը լուծված չէ: Խոսքը ռազմագերիների, պատանդների և այլ պահվող անձանց հարցի մասին է: Ինչպես մենք ոչ մեկ անգամ քննարկել ենք, համաձայն նոյեմբերի 9-ի հայտարարության՝ բոլոր պատանդները, ռազմագերիները և պահվող այլ անձինք պետք է վերադառնան հայրենիք: Ցավոք, մենք դեռևս պահվող անձինք ունենք Ադրբեջանում: Ես շատ ուրախ եմ, որ այս հարցը լուծելու հարցում մենք տարընթերցումներ չունենք»,- ասաց Փաշինյանը:

‘I am very happy that we do not have misinterpretation in terms of solving PoW issue' – Pashinyan tells Putin in Moscow
YEREVAN, APRIL 7, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan says there is no misinterpretation between the leaders of Armenia and Russia in terms of solving the issue of Armenian prisoners of war who are held captive in Azerbaijan.
“I want to highlight your contribution to the stabilization of the situation in our region, especially after the war. I want to state that there is a very important issue in this context which is not solved yet. The talk concerns the issue of the prisoners of war, hostages and other detained persons. As we have repeatedly discussed, all hostages, prisoners of war and other detained persons must be returned to homeland according to the November 9 statement. Unfortunately, we still have detained persons in Azerbaijan. I am very happy that we do not havemisinterpretation in solving this issue”, Pashinyan said at the meeting with Russian President Vladimir Putin in Moscow.