Ռուս-վրացական սահմանի տեղի ունեցած միջադեպում հայի մասնակցության մասին տեղեկությունը չի հաստատվել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ռուսական սահմանին հայի մասնակցությամբ ազգային հողի վրա որևէ միջադեպ տեղի չի ունեցել: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
«Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը և Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը կապ են հաստատել տեղի պատկան մարմինների հետ, վերջիններիս կողմից ազգային հողի վրա միջադեպի վերաբերյալ տեղեկությունը չի հաստատվել»,- հայտնել է նա:
Լրատվամիջոցները տեղեկություն էին հայտնել այն մասին, որ ռուս-վրացական սահմանին բեռնափոխադրողների միջև վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով մահացել է մեկ մարդ:

Информация об инциденте на российско-грузинской границе с участием армянина не подтверждается
На российско-грузинской границе не произошло никакого инцидента на национальной почве с участием армянина. Об этом в ответ на вопрос Арменпресс сказала пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«Посольство Армении в Грузии и генеральное консульство Республики Армения в Ростове связались с полномочными местными властями. Последние не подтвердили информацию об инциденте на национальной почве», - сказал он.
В СМИ появилась информация о том, что между грузоперевозчиками на российско-грузинской границе произошла ссора, в результате которой погиб один человек.