Սահմանադրական փոփոխությունների հարցը շարունակում է մնալ իշխանության օրակարգում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վստահեցնում է, որ Սահմանադրական փոփոխությունների հարցը եղել և շարունակում է մնալ իշխանության օրակարգում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանն այս մասին ասաց ԱԺ-ում կառավարության անդամների հետ հարց ու պատասխանին՝ անդրադառնալով անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հարցին:
Պատգամավորը հիշեցրեց, որ վարչապետը նախագահի հետ քննարկել է Սահմանադրության և օրենսդրական դաշտի կատարելագործմանը վերաբերող հարցեր, խնդրեց մասնավորեցնել, թե ինչին է վերաբերել հանդիպումը:
Փաշինյանը նշեց, որ այդ հանդիպումները կրել են և կրում են պարբերական բնույթ, և դրանք պետք է շարունակվեն: «Ասել եմ նաև, որ իրավիճակի վերլուծության և հայտնի հանգամանքների բերումով մեր օրակարգում եղել է և շարունակում է մնալ Սահմանադրական փոփոխությունների հարցը, այլ բան, որ պետք է դրա կոնկրետ պարամետրերը և բովանդակությունը քննարկել և փորձել գալ համաձայնությունների»,-ասաց վարչապետը:

Вопрос конституционных изменений остается в повестке дня правительства
Премьер-министр Армении Никол Пашинян уверяет, что вопрос о внесении изменений в Конституцию был и остается в повестке дня правительства. Как сообщает Арменпресс, Пашинян сказал об этом в ходе правительственного часа в Национальном Собрании в ответ на вопрос независимого депутата Армана Бабаджаняна.
Депутат напомнил, что премьер-министр обсудил с президентом вопросы, касающиеся совершенствования Конституции и законодательного поля, и попросил уточнить, о чем идет речь.
Пашинян отметил, что эти встречи были и остаются регулярными. «Я говорил, что в связи с анализом ситуации, в силу известных обстоятельств, вопрос конституционных изменений остается в нашей повестке дня, но необходимо обсудить его конкретные параметры, содержание и попытаться прийти к соглашению», - сказал премьер-министр.