Գարիկն ու Սոնան ներկայացրել են Կոմիտասի «Կաքավիկ» երգի տեսահոլովակը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գարիկ Պապոյանն ու Սոնա Ռուբենյանը, որոնց համատեղ կատարումները մշտապես արժանանում են երկրպագուների բարձր գնահատականին, հրապարակել են Կոմիտասի «Կաքավիկ» երգի տեսահոլովակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հոլովակի ռեժիսորն Արման Սարգսյանն է:
Գարիկ Պապոյանն ու Սոնա Ռուբենյանը «Գարիկ և Սոնա» խմբով են հանդես գալիս 2017 թվականից: Նրանք ներկայացնում են հին ու նոր հայկական երգերի վերամշակված տարբերակներ: Հաճախ են հանդես գալիս համերգային ծրագրերով:
2017-ին հաղորդավարն ու երգչուհին Հանրային հեռուստաընկերության «Երգ երգոց» նախագծի շրջանակում կատարել են Էդգար Էլբակյան կրտսերի «Լուսին» երգը, որը 2018-ին ՀՀ մշակույթի նախարարության «Ծիծեռնակ» մրցանակաբաշխությանը ճանաչվել է տարվա հիթ:

Гарик и Сона представили клип на песню Комитаса “Какавик”
Гарик Папоян и Сона Рубенян, чьи совместные исполнения всегда удостаиваются высокой оценки поклонников, опубликовали клип на песню Комитаса “Какавик”.
«Арменпресс» передает, что режиссером ролика является Арман Саргсян.
Гарик Папоян и Сона Рубенян с 2017 года выступают вместе в группе “Гарик и Сона”. Они представляют переработанные варианты старых и новых армянских песен. Часто выступают и с концертными программами.
В 2017 году Гарик Папоян и Сона Рубенян на программе “Песнь песней” исполнили песню Эдгара Элбакяна-младшего “Луна”, которая в 2018 году на конкурсе “Цицернак” Министерства культуры была признана хитом года.