Կես գին. «Ռոստելեկոմ»-ը ներկայացնում է հերթական գարնանային հատուկ առաջարկը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2021թ մարտի 15-ից սկսած «Ռոստելեկոմ»-ը հանդես է գալիս նոր՝ «Կես գին» հատուկ առաջարկով, որի շրջանակներում ընկերության նոր բաժանորդները առաջին 2 ամիսների ընթացքում մատուցվող ծառայությունները կստանան կես գնով։
«Ռոստելեկոմ»-ի բաժանորդները, ովքեր մարտի 15-ից մայիսի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում կբաժանորդագրվեն Տրիո ծառայությունների փաթեթին 1 տարի ժամկետով, ծառայությունների ակտիվացման պահից սկսած 2 ամիս շարունակ կվճարեն իրենց սակագնային փաթեթի համար սահմանված ամսավճարի կեսը և կօգտվեն հետևյալ առավելություններից՝
• Ինտերնետի կրկնապատիկ արագություն + WiFi
• Սմարթ հեռուստատեսության բազմաթիվ ալիքներ, որից 20-ը ընտրովի սկզբունքով,
• ֆիքսված հեռախոսակապ և մի շարք այլ առավելություններ։
Առաջարկը գործում է նաև բոլոր նրանց համար, ովքեր կբաժանորդագրվեն Մոնո Կոմֆորտ, Մոնո Ուլտրա և Մոնո Պրեմիում ինտերնետ ծառայության փաթեթներին 1 տարի ժամկետով՝ ստանալով
• Ծառայությունների մատուցման առաջին2 ամիսները կես գնով
• Ինտերնետիեռապատիկարագություն + WiFi
Առաջարկի պայմաններին ծանոթանալ հնարավոր է` զանգահարելով 060464646 հեռախոսահամարով կամ այցելելով ընկերության կայք հետևյալ հղումով՝ https://www.rtarmenia.am/am/for-home/half-price_21/ ։
Վճարի՛ր կեսը, ստացի՛ր ամբողջը։
«ՌՈՍՏԵԼԵԿՈՄ», «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ (www.rtarmenia.am)
2012թ. դեկտեմբերից ՀՀ-ում հեռահաղորդակցության ոլորտի առաջատար օպերատորներից մեկը՝ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ն հաջողությամբ մատուցում է ինտերնետ հասանելիության և ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայություններ Rostelecom ապրանքանիշի ներքո:
2013թ. սեպտեմբեր ամսից ընկերությունը «ՀԻԲՐԻԴ ՍՈԼՅՈՒՇՆԶ» ընկերության հետ համատեղ մատուցում է նոր սերնդի Այփի հեռուստատեսության ծառայությունը ևս։ 2015թ․ սեպտեմբերին ընկերությունը ներկայացրել է լիովին նոր Սմարթ հեռուստատեսությունը, որն առանձնանում է իր նորարարական լուծումներով և հնարավորություններով։
«Ռոստելեկոմի» ցանցըՀայաստանում կառուցված է օպտիկա-մանրաթելային մալուխով, որի երկարությունը կազմում է ավելի քան 3000 կմ` ծածկելով ՀՀ տարածքի 80%-ը:
Իրանի և Վրաստանի օպերատորների միջոցով «Ռոստելեկոմի» ցանցը փոխկապակցված է տարածաշրջանի հիմնական մայրուղային ցանցերի և տրաֆիկի փոխանակման խոշորագույն կենտրոնների հետ:
Ընկերության կորպորատիվ հաճախորդների ցանկում են խոշորագույն ձեռնարկություններ ու բանկեր, ՀՀ կառավարությունը և պետական մարմիններ, հեռահաղորդակցության ընկերություններ և միջազգային կազմակերպություններ:
Գերժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառումը ընկերությանը հնարավորություն է տալիս լիովին բավարարել ժամանակակից բաժանորդի կարիքները՝ տարածվելով և ծառայությունների հասանելիությունն ապահովելով ՀՀ ողջ տարածքով:
2014թ.-ից ընկերությունը բնակչությանը ծառայություններ է մատուցում Երևան քաղաքի Կենտրոն, Էրեբունի, Նուբարաշեն, Աջափնյակ, Դավիթաշեն, Մալաթիա-Սեբաստիա, Նոր Նորք և Ավան, Արաբկիր, Շենգավիթ վարչական շրջաններում և Աբովյան, Չարենցավան, Հրազդան, Վանաձոր, Գյումրի, Աշտարակ, Մեծամոր, Արմավիր, Մասիս, Արտաշատ, Արարատ, Սևան, Դիլիջան, Իջևան, Կապան, Մարտունի, Ալավերդի և Քաջարան քաղաքներում: Նշված բոլոր քաղաքներում գործում են վաճառքի և սպասարկման սրահներ:
«ՌՈՍՏԵԼԵԿՈՄ» ԲԲԸ-ն (www.rostelecom.ru) Ռուսաստանի և Եվրոպայի հեռահաղորդակցության ոլորտի խոշորագույն և դինամիկ զարգացող ընկերությունների խումբ է, որը ծառայություններ է մատուցում ոլորտի բոլոր սեգմենտներում Ռուսաստանի ողջ տարածքով:
Ընկերությունը առաջատար դիրք է գրավում ինտերնետի հասանելիության և վճարովի հեռուստատեսության ծառայությունների ռուսաստանյան շուկայում. Ինտերնետ հասանելիության ծառայությունից օգտվողների թիվը գերազանցում է 10.9 մլն-ը, իսկ վճարովի հեռուստատեսությանը՝ 7.7 մլն-ը:
«Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ն առաջատարն է ռուսաստանյան պետական կառույցների և բոլոր մակարդակների կորպորատիվ հաճախորդներին մատուցվող հեռահաղորդակցության ծառայությունների շուկայում:
Ընկերությունը առաջատար դիրքեր ունի նաև Էլեկտրոնային կառավարության համար ինովացիոն լուծումների, ամպային տեխնոլոգիաների կիրառման, առողջապահության, կրթության, անվտանգության, կենցաղ-կոմունալ ծառայությունների ոլորտներում:
Ընկերության կայուն ֆինանսական վիճակը հաստատվում է վարկանիշային աղյուսակներում գրաված դիրքերով՝ Fitch Ratings գործակալությունն այն գնահատում է վարկանիշային աղյուսակի "BBB-" մակարդակում, իսկ Standard&Poor’s գնահատմամբ այն "BB+" է:

YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. Starting from March 15, 2021, “Rostelecom” presents a new special offer "Half Price", within the framework of which the new subscribers of the company will receive the services provided during the first 2 months at half price.
“Rostelecom” subscribers, who subscribe to the Trio service package for a period of 1 year from March 15 to May 15, will pay the half of the monthly fee set for their tariff plan and will get the following advantages:
• Double Internet speed + WiFi
• A wide range of Smart TV channels, 20 of which are selective
• A fixed telephone and a number of other advantages.
The offer is also available for all those who will subscribe to Mono Comfort, Mono Ultra and Mono Premium Internet service packages for 1 year, receiving:
• The first 2 months of services at half price
• Triple Internet speed + WiFi
More information about the offer can be provided by calling 060464646 or visiting the company's website at the following link https://www.rtarmenia.am/en/for-home/half-price_21/ : Pay the half, get the whole.
*
“Rostelecom” Armenia, CJSC “GNC-ALFA” “GNC-ALFA” CJSC was founded in 2007. In February 2012 the company became a member of Rostelecom OJSC group of companies.
Starting from December 18, 2012 “GNC-ALFA” CJSC provides telecommunication services in RA under the brand of “Rostelecom” as a subsidiary company.
As one of the leading telecommunications companies “Rostelecom” in Armenia provides Internet access, Fixed telephony and new generation IP TV services to both physical bodies and corporate clients.
During the period of 2012-2013 the company made large-scale investments in network development and expansion. Investments resulted with successful implementation of new “Fiber to the home” (GPON) technology in a number of cities of Armenia.
Starting from 2014 the company provides services in cities Yerevan (Center, Erebuni, Nubarashen, Ajapnyak, Avan, Nor Nork, Davitshen, Malatia-Sebastia, Arabkir, Shengavit districts), Abovyan, Charentsavan, Hrazdan, Vanadzor, Gyumri, Ashtarak, Metsamor, Armavir, Masis, Artashat, Ararat, Sevan, Dilijan, Ijevan, Kapan, Martuni, Alaverdi and Kajaran. Sales and support offices and shop-in-shops are operating in all cities mentioned.
In September, 2015 “Rostelecom” in Armenia has presented the new Smart TV with its latest technologies and OTT solutions.
The network of “Rostelecom” in Armenia is solely based on fiber-optic cable (FOC) infrastructure covering 80% of the territory of Armenia and spreading for over 3000km.
It is connected to region’s main terrestrial networks and largest traffic exchange nodes as well as international channels of Iran and Georgia.
“Rostelecom” has built 40Gb/s network covering all municipalities of Yerevan and providing high-speed internet connection to all customers.
The Government of Republic of Armenia, State institutions and International organizations, Corporations, local Commercial Banks and Financial institutions, operators are listed as corporate clients of “GNC-ALFA” CJSC.
PJSC “Rostelecom” (www.rostelecom.ru) is one of the biggest national telecommunications companies in Russia and Europe, with a presence in every segment of the telecommunications services market and coverage of more than 34 million households in Russia.
The Company holds a leading position on the Russian broadband and pay TV markets, with over 10.9 million fixed-line broadband subscribers and more than 7.7 million pay TV customers, of which more than 2.4 million use the unique nationwide “Interactive TV” product.
The Group’s consolidated revenue for the first quarter of 2014 was RUB 80.4 billion and its OIBDA reached RUB 26.5 billion (33.0% of revenue), with a net profit of RUB 6.9 billion.
“Rostelecom” is an absolute market leader in providing the telecommunications services to Russian government departments and corporate users at every level.
It is also a recognized technological leader in innovative solutions in the fields of E-government, cloud computing, healthcare, education, security and housing & utility services.
Its stable financial status is confirmed by credit ratings of BBB- from Fitch Ratings and BB+ from Standard & Poor’s.