IT նոր դուստր ձեռնարկություն՝ Հայփոստի կազմում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օրերս Հայփոստը գրանցել է նոր ձեռնարկություն՝ «Այնովեյշն» (iNovation): «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ից:
«Այնովեյշն»-ը բարձրակարգ ծրագրավորողներից բաղկացած ընկերություն է:
Ընկերությունը զբաղվելու է Հայփոստի և այլ ընկերությունների համար ծրագրային լուծումների կառուցումով, վեբ հավելվածների և կորպորատիվ համակարգերի մշակումով, բիզնես հետազոտության գործիքների տրամադրմամբ, թվային տեխնոլոգիաների խորհրդատվությամբ, թվային տրանսֆորմացիաների վերաբերյալ խորհրդատվությամբ և այլն:
«Հայփոստը» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը նշել է. «Այս ընկերության հաջող գործունեությունը կնպաստի Հայփոստի առաջընթացին: «Այնովեյշն»-ը թվային լուծումների շուկայում իր տեղը կգրավի այնպիսի ծառայությունների մատուցման ոլորտում, ինչպիսին եք՝ կայքերի մշակում, բջջային հավելվածների մշակում, համակարգային համակարգերի մշակում, համակարգերի ներկառուցում»:

В ЗАО “Айпост” новая дочерняя IT компания
На днях “Айпост” зарегистрировал новое предприятие - “iNovation”. Об этом «Арменпресс» сообщили в ЗАО “Айпост”
“iNovation” - компания, в которой работают высококвалифицированные программисты.
Компания будет заниматься программными решениями “Айпоста” и других компаний, разработкой веб-приложений и корпоративных систем, предоставлением инструментов бизнес исследований, консультацией по цифровым технологиям, консультацией по цифровым трансформациям и т. д.
Генеральный директор ЗАО “Айпост” Айк Карапетян отметил: “Успешная деятельность этой компании будет способствовать прогрессу “Айпоста”. “iNovation” займет свое место на рынке цифровых решений в сфере предоставления таких услуг, как разработка сайтов, разработка мобильных приложений, разработка системных систем, встраивание систем”.