Մայրաքաղաքում կերկարացվի տրոլեյբուսի գիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում առաջին անգամ տրոլեյբուսի գծի երկարացում է նախատեսվում՝ 1,5 կմ հատվածով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Երևանի ավագանու արտահերթ նիստի ժամանակ ասաց Երևանի փոխքաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը:
«Նոր ժամանակներում առաջին անգամ նախաձեռնել ենք տրոլեյբուսների գծի երկարացում՝ 1,5 կմ հատվածով: Այդ գիծը Շիրակ-Արտաշիսյան փողոցների խաչմերուկում էր, որտեղ տրոլեյբուսները շրջադարձ էին իրականացնում: Կարծում եմ, մարտին կվերջացնենք, և տրոլեյբուսները կանցնեն ամբողջությամբ Շիրակ փողոցով»,-նշեց Սարգսյանը: Դրանով և՛ բնակիչների համար հարմարավետության հարցը կլուծվի, և՛ Շիրակ-Արտաշիսյան խաչմերուկում խցանումներ չեն առաջանա, քանի որ շրջադարձն այդտեղ էր կատարվում:
Փոխքաղաքապետը նաև ընդգծեց, որ դեռևս 2020 թվականից նախատեսել էին տրոլեյբուսների գույքագրման աշխատանքներ իրականացնել, ուսումնասիրվում է հաշվապահությունը: Նա շեշտեց, որ անցում է կատարվելու նոր ծրագրային մեթոդների:

В Ереване будет удлинена троллейбусная линия
Как передает «Арменпресс», об этом на внеочередном заседании Совета старейшин Еревана сказал вице-мэр Еревана Грачья Саргсян.
«Мы впервые инициируем удлинение троллейбусной линии на 1,5 км. Линия заканчивалась на пересечении улиц Ширак - Арташесян, где троллейбусы разворачиваются. Я думаю, что в марте мы закончим, троллейбусы будут следовать по всей протяженности улицы Ширака», - сказал Саргсян. Что будет удобно для жителей, и на перекрестке Ширак - Арташесян не будет пробок, так как там было место разворота.
Заместитель мэра также подчеркнул, что с 2020 года они проводят инвентаризацию троллейбусов, ведется учет. Он подчеркнул, что будет переход на новые программные методы.