Նախարարը Netflix-ի համար ՀՀ ստարտափ էկոհամակարգի մասին ֆիլմ նկարահանողների հետ քննարկում է ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հեղինակավոր կինոհեռարձակող Netflix-ի համար Հայաստանի ստարտափ էկոհամակարգի մասին պատմող 10-12 մասանոց ֆիլմ կնկարահանվի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Հայաստանի Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, նշելով, որ ծրագրի հեղինակներ Ռաֆայել Թադևոսյանի և Արթուր Ալոյանի հետ քննարկել է նախագիծը:
«Հեղինակավոր կինոհեռարձակող Netflix-ի համար Հայաստանի ստարտափ էկոհամակարգի մասին պատմող ծրագրի հեղինակներ Ռաֆայել Թադևոսյանի և Արթուր Ալոյանի հետ քննարկեցինք նախագիծը, կատարված աշխատանքները, առաջիկա ծրագրերը և համագործակցության հնարավորությունները»,- գրել է նախարարը:
«Musk Factor» 10-12 մասանոց ֆիլմը պատմելու է չորս տղաների մասին, ովքեր անիրական թվացող գաղափարից հասնում են անհավանական հաջողության՝ օգտագործելով արհեստական բանականության հնարավորությունները։
«Նախագիծը թույլ կտա աշխարհին ներկայացնել Հայաստանի տեխնոլոգիական հնարավորությունները: Ի դեպ, նախագծի ստեղծագործական թիմի ոգեշնչման աղբյուրը Կարեն Վարդանյանն է»,- նշել է Արշակյանը:
Ֆիլմի աշխատանքներում նախատեսվում է ներգրավել համահայկական ներուժը՝ տեխնիկական և ստեղծագործական թիմում ներառելով աշխարհի տարբեր երկրներում հաջողությունների հասած հայերի։

Министр провел обсуждение с авторами фильма о стартап-экосистеме Армении, снимающегося для Netflix
Для известной компании “Netflix”, поставщика фильмов и сериалов, снимается фильм о стартап-экосистеме Армении, состоящий из 10 - 12 частей. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал министр высокотехнологичной промышленности Армении Акоп Аршакян, отметив, что он этот проект обсудил с авторами фильма Рафаэлем Тадевосяном и Артуром Алояном.
“С авторами проекта, снимающегося для авторитетного кинопроизводителя “Netflix”, рассказывающего о стартап-экосистеме Армении, Рафаэлем Тадевосяном и Артуром Алояном мы обсудили проект, проделанную работу, предстоящие программы и возможности сотрудничества”, - написал министр.
Фильм “Musk Factor”, состоящий из 10 – 12 частей, рассказывает о четырех парнях, которые, используя возможности искусственного интеллекта, добиваются невероятного успеха от идеи, кажущейся нереальной.
“Проект представит миру технологические возможности Армении. Кстати, источником вдохновения творческой команды проекта является Карен Варданян”, - отметил Аршакян.
К работе над фильмом планируется привлечь весь армянский потенциал, включив в техническую и творческую команду армян, достигших успехов в разных странах мира.